Ciekawe gadżety i nowinki techniczne dla przeciętnego posiadacza notebooka

Posted on 17/05/2022 7:37am

Przeciętny posiadacz PC-ta nie ma dużych kryteriów dotyczących sprzętu. Wykorzystuje go jako podstawowe urządzenie służące do korzystania z przeglądarek, komunikowania się czy rozrywki. Sporą popularnością cieszą się ostatnio notebooki. Są bardzo wygodne, można je łatwo wziąć ze sobą na wycieczkę, więc na pewno zaspokoją prawie każdą osobę.

komputery dla graczy
Author: david pacey
Source: http://www.flickr.com
Marka Intel, specjalnie dla niewymagających konsumentów stworzyła grupę procesorów Intel Celeron. Ich charakterystyczną cechą jest dużo mniejsza, w zestawieniu z procesorami Pentium, ilość pamięci podręcznej. Dzięki temu cena tych układów jest stosunkowo niska. Są one wykorzystywane również do w laptopach. Niektórych może nawet zdziwić fakt, że Intel Celeron B710, jeśli chodzi o wydajność, to nie ustępuje procesorom Pentium. Różnica pomiędzy nimi jest znikoma, bowiem różnią się tylko częstotliwością taktowania. Jeżeli komputer jest używany jedynie do obsługi podstawowych aplikacji biurowych i przeglądarek, nie należy przepłacać. Czeska firma AVAST Software wyprodukowała z myślą o przeciętnych użytkownikach dość tanie (zobacz kinkiet dziecięcy) i dobre oprogramowanie ochronne Avast Internet Security. Zabezpiecza ono dobrze nasz sprzęt przed zainfekowanymi stronami internetowymi, jest bardzo dobry w ochronie bankowości online (szukaj więcej informacji na Ceneo). Każdy komputer wymaga odpowiedniej ochrony, ale czasami programy antywirusowe potrafią bardzo spowolnić jego pracę. Avast Internet Security nie obciąża systemu, dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo i komfort używania komputera.
Dobry, niedrogi procesor czy program antywirusowy, to oczywiście pierwszorzędne sprawy, na które warto zwrócić uwagę przy kupnie komputera. Mnóstwo satysfakcji dostarczy jednak zakup oryginalnych gadżetów.

Gustowne naklejki na laptopa spowodują, że wygląd naszego sprzętu będzie nietuzinkowy. Słuchawki dla graczy są także wygodnymi akcesoriami np. w publicznych środkach transportu, gdy chcemy oddać się ukochanej rozrywce i jednocześnie nie drażnić otaczających nas osób wydobywającymi się z naszego laptopa, dźwiękami gry (więcej nowości). Są to bardzo funkcjonalne i uniwersalne drobiazgi, dlatego gdy myślimy o upominku dla znajomego posiadającego laptopa, trzeba brać pod uwagę właśnie naklejki na laptopa bądź słuchawki dla graczy.

Tags: procesor, oprogramowanie, laptop, gracz, bezpieczeństwo