Dlaczego zwierzęta spełniają tak wielką rolę w naszym życiu? Czego możemy nauczyć się od wyjątkowych pupilków?

Posted on 27/03/2019 10:20am

Nie od dziś wiemy, że zwierzęta wytwarzają sprzyjającą aurę, która rewelacyjnie wpływa na samopoczucie tych, którzy znajdują się w pobliżu. Wyjątkowe cechy naszych pupilków sprawiają, iż są one uznawane za członków rodziny a także pielęgnowane niemal jak dzieci. Opiekując się zwierzęciem mamy możliwość, aby czerpać od niego mnóstwo pozytywnej energii, dzięki której posiadamy mnóstwo wigoru jak również chęci do życia.
Wszystkie pupilki posiadają to ‘coś’, co sprawia, iż czujemy się w ich towarzystwie wyjątkowo.

człowiek jeździ na koniu
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Świetnym pomysłem jest oddawanie pupilków pod opiekę dzieci, za sprawą czego nasze pociechy są w stanie nauczyć się cierpliwości i poczucia empatii. Zwierzęta nierzadko pomagają też osobom chorym, jednak wcześniej są one właściwie przygotowywane. Bardzo dobrym przykładem mogą być psy przewodniki, jakie pomagają niewidomym w normalnym funkcjonowaniu. Innym rozwiązaniem na wykorzystanie doskonałych cech zwierząt może być hipoterapia www.stajniaiskra.pl/art/45/hipoterapia.html, dzięki której wiele osób ma nadzieję na powrót do normalnego trybu życia. Ogromną atrakcję dla chorych stanowi też stadnina koni, w jakiej można na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości. Hipoterapia jest polecana przez lekarzy specjalistów, jacy zauważają sporą poprawę u chorych praktykujących taką formę kuracji. Stadnina koni ISKRA to miejsce, w jakim można się zakochać na zawsze. Godne uwagi zwierzęta wzbudzają wielkie zainteresowanie wśród osób korzystających z hipoterapii i nierzadko pomagają chorym odkryć nową pasję związaną naturalnie z jeździectwem. Czas jaki spędzamy z końmi na długo zapada w pamięć pacjentów, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.
Zwierzęta od pradawnych czasów pełnią w naszym życiu bardzo istotną rolę.

Właściwie zadbane i kochane pupilki są w stanie zmienić naszą codzienność a także sprawić, że będziemy emanować niekończącą się energią. Tak samo zwierzęta domowe, jak też psy oraz konie pomagające w leczeniu zasługują na naszą miłość, którą potrafią one natychmiast odwzajemnić. Warto mieć świadomość, jak dużo dobrego wnoszą w naszą codzienność zwierzęta, jakie uczą nas odpowiedzialności, wytrwałości i empatii. Terapeuci pracujący z osobami chorymi znają wiele skutecznych technik, za sprawą których psy, jak oraz konie mogą ułatwić i umilić terapię.

Tags: Energia, choroba, terapeuta