Elektryczne pastuchy dla psów czyli w jaki sposób zrobić zabezpieczenie niektórych miejsc na terenie ogrodu

Posted on 15/01/2023 7:21am

Psy niekiedy potrafią ogromnie narozrabiać, doskonale wie o tym wielu właścicieli czworonożnych szaleńców, których ogrody po wesołych harcach zmieniły się nie do poznania. Jeżeli takie sytuacje będą się powtarzać, to konieczne jakimś sposobem zapanowanie nad tym, co się wydarza.


pies
Author: Anthony Crider
Source: http://www.flickr.com
Wielu ludzi decyduje się na najłatwiejsze dla nich, lecz najbardziej krzywdzące zwierzę rozwiązanie, czyli przywiązanie go na łańcuchu. Dla dynamicznych, lubiącego dobrą zabawę psiaka coś takiego będzie bardzo przykre, szczególnie jeżeli w taki sposób musiałby on spędzić kilka następnych lat.

Osoby które nie chcą takich rzeczy robić swojemu psu mogą mu ograniczyć możliwość biegania po ogrodzie, albo próbują w inny sposób nauczyć zwierzę tego, co będzie mógł robić, a na co nie będzie mógł sobie pozwolić. Jednak pierwszy z pomysłów w zasadzie nie będzie wyjściem z problemu, tylko jego odsunięciem, zaś drugi wymaga sporego zaangażowania w naukę. Na szczęście jest jeszcze jedna metoda na to, aby dobrze zabezpieczyć wybrane fragmenty ogródka, a jest to pastuch elektryczny dla psa (oferta pastuchów dla psów takie niejednej osobie kojarzy się ze stadem owiec gdzieś na górskich łąkach, ale w praktyce doskonale będą się też sprawdzać w przypadku czworonożnych przyjaciół. Rzecz jasna zasada funkcjonowania takiego pastucha jest trochę odmienna, niż przy pierwowzorach, ale opiera się na podobnych założeniach. Podstawą elektronicznego pastucha jest obroża, którą się zakłada psu na szyję. Obroża ta współdziała z nadajnikiem oraz zestawem kabli które wyznaczają strefy do których nie można wbiegać.


Jeśli pies znajdzie się w pobliżu przewodu, to na początku będzie emitowany określony dźwięk. Jeżeli to nie odstraszy czworonoga i będzie dalej wchodził, to obroża zacznie emitować nieprzyjemny, ale w pełni bezpieczny impuls elektryczny. Dzięki temu pies jest zmuszany do wyjścia z niedozwolonej strefy, i po paru takich zdarzeniach będzie już świetnie wiedział, że tam nie należy wchodzić. Elektroniczne pastuchy mają duża skuteczność w tego typu zastosowaniach i pozwalają na świetną ochronę pewnych części w ogrodach.

Tags: ogrodzenia, psy, obroże