Ferie zimowe - może stadnina koni?

Posted on 22/06/2018 12:18am

Kiedyś jazda konno była codziennością - choć tak czy siak nie można powiedzieć, że wszystkich było stać na konia. Dzisiaj? No cóż, jeżeli posiadamy auta, a na dodatek są autobusy oraz pociągi, nie powinno zdziwić, iż konie w akurat transporcie są w zupełności niepotrzebne. Jednak w rolnictwie nadal są one jak najbardziej pożądane. W turystyce również, a na pewno są niezwykłą atrakcją. Zwłaszcza dzieci będą uradowane, jeżeli odwiedzą stadninę koni. Oczywiście to powinna być taka stadnina, w której konie są szanowane, w 100% zadbane. Na szczęście rośnie świadomość społeczna, bo owe zwierzęta też mają uczucia.
koń
Source: flickr.com
Całkiem sporo działa takich stadnin - także w największych polskich aglomeracjach miejskich. Zatem mieszkańcy Wrocławia, Katowic czy Torunia nie muszą jechać wiele kilometrów, aby pokazać swoim dzieciakom konie. Jeśli dziecku mocno spodoba się stadnina, kontakt z końmi, kapitalnym wyjściem jest zapisanie go do szkółki jazdy konnej.Np. obóz konny są interesującą ideą! Bardzo często dzieci w trakcie wakacji bardzo się nudzą. Nierzadko rodzice mają ogromny problem, aby zaproponować im coś ciekawego. Bo wiadomo, praca. Bardzo dobrze, że są stadniny, w których nareszcie dzieci mogą spędzić fajnie czas. Wielu rodziców obawia się o bezpieczeństwo swoich pociech w trakcie takowych "zabaw". To proste do wytłumaczenia, w końcu rodzice chcą dla własnych dzieci jak najlepiej. Jednakże wielkiego ryzyka nie ma. Nie można takiego najzupełniej wykluczyć, ale nie przesadzajmy. http://www.stajniaiskra.pl/art/35/wyjazd-integracyjny.html

konie w zimie
Source: flickr.com
Powinniśmy pamiętać, że stadniny koni są zadbane, a instruktażem dzieciaków nie zajmują się jacyś amatorzy . Czyli to wyraźnie pokazuje, iż każde dziecko będzie usatysfakcjonowane i będzie mieć zapewnione bezpieczeństwo! Rozejrzymy się za stadninami koni prowadzącymi działalność w zamieszkiwanym przez nas powiecie, szczegółowo sprawdźmy, które potrafią zadbać o zwierzaków oraz dzieciaki, a potem sprawmy dla własnej pociechy wielką niespodziankę. 100% pewności tak czy siak mieć człowiek nie może, ale trudno zakładać, że akurat taka forma spędzania ferii nie będzie podobać się dla naszej pociechy. Cóż, podejmijmy ryzyko, zobaczymy jak to się wszystko potoczy. Pewnie będzie dobrze.

Tags: zwierzęta, dzieci, zabawy, pociecha, stadnina