Góry Stołowe - pierwsze z bardziej znanych rejonów wypoczynkowych

Posted on 25/01/2020 7:46am

Jednym z częściej odwiedzanych rejonów wypoczynkowych na południu naszego kraju są Góry Stołowe. Przez wielu uważane są za najpiękniejsze polskie góry, ze względu na rzadko widzianą płytową budowę, a dodatkowo wspaniałe formacje skalne, jakie można w nich zobaczyć. Spory obszar tego pasma górskiego to jeden z większych obszarów chronionych, który obejmuje swoim zasięgiem ponad 60 kilometrów kwadratowych.
Kudowa Zdrój
Author: David Short
Source: http://www.flickr.com
Przez to ochraniana jest dziewicza przyroda, która cały czas zachwyca rzesze urlopowiczów, którzy każdego roku odwiedzają to przepiękne miejsce. Wśród wielu turystycznych atrakcji w tym rejonie można wymienić kilka, które są najbardziej popularne wśród zwiedzających. Zwiedzanie Gór Stołowych warto rozpocząć W Szczelińcu Wielkim, gdzie pośród skalnych szczelinach niekiedy w środku lata można znaleźć śnieg. Na pewno pominąć nie można Błędnych Skał, to znaczy tajemniczego labiryntu z dużą ilością tajemniczych zakątków i zakamarków. Warte obejrzenia są także Skalne Grzyby, a podczas wycieczek koniecznie trzeba zwiedzić pobliskie miasteczka, jakie również kryją sporo interesujących miejsc.W Górach Stołowych jest tak dużo interesujących miejsc do zwiedzania, że nie warto tam wyjeżdżać na jedno przedpołudnie. Praktycznie każdy dłuższy pobyt wiąże się ze znalezieniem jakiegoś noclegu, lecz szczęśliwie w Górach Stołowych nie powinno być z tym problemów. Ekskluzywne pokoje hotelowe, pensjonaty lub najtańsze pokoje gościnne - wszystko to będzie czekać na turystów w Kudowie Zdroju, Karpaczu i pozostałych miejscowościach z tej okolicy.

Czy zaciekawił Cię artykuł? Tak? To śpieszymy z wiadomością, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowe wejście (https://activtour.pl/kierunek/nurkowanie-rpa/) do kolejnych notek pod tym linkiem.

Szczególnie popularne pośródwczasowiczów stały się wymienione na początku miasteczka, na przykład noclegi zakopane noclegi kościelisko w mieście uzdrowiskowym Kudowa Zdrój to tysiące miejsc do spania w ośrodkach o ogromnie różnorodnym standardzie i cenach.

Podobnie jest w Karpaczu, jaki chyba stał się najpopularniejszym miastem w tym rejonie, lecz w zasadzie w każdej miejscowości bez większego problemu jakiś nocleg się znajdzie. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześnie zająć się rezerwacją, bo w środku sezonu turystycznego mogą być problemy ze znalezieniem czegoś.