Góry Stołowe - pierwsze z bardziej znanych rejonów wypoczynkowych

Posted on 23/01/2021 7:53am

Jednym z częściej odwiedzanych rejonów wypoczynkowych na południu naszego kraju są Góry Stołowe. Przez wielu uważane są za najpiękniejsze polskie góry, ze względu na rzadko widzianą płytową budowę, a dodatkowo wspaniałe formacje skalne, jakie można w nich zobaczyć. Spory obszar tego pasma górskiego to jeden z większych obszarów chronionych, który obejmuje swoim zasięgiem ponad 60 kilometrów kwadratowych.

Kudowa Zdrój
Author: David Short
Source: http://www.flickr.com
Przez to ochraniana jest dziewicza przyroda, która cały czas zachwyca rzesze urlopowiczów, którzy każdego roku odwiedzają to przepiękne miejsce. Wśród wielu turystycznych atrakcji w tym rejonie można wymienić kilka, które są najbardziej popularne wśród zwiedzających. Zwiedzanie Gór Stołowych warto rozpocząć W Szczelińcu Wielkim, gdzie pośród skalnych szczelinach niekiedy w środku lata można znaleźć śnieg. Na pewno pominąć nie można Błędnych Skał, to znaczy tajemniczego labiryntu z dużą ilością tajemniczych zakątków i zakamarków. Warte obejrzenia są także Skalne Grzyby, a podczas wycieczek koniecznie trzeba zwiedzić pobliskie miasteczka, jakie również kryją sporo interesujących miejsc.

W Górach Stołowych jest tak dużo interesujących miejsc do zwiedzania, że nie warto tam wyjeżdżać na jedno przedpołudnie. Praktycznie każdy dłuższy pobyt wiąże się ze znalezieniem jakiegoś noclegu, lecz szczęśliwie w Górach Stołowych nie powinno być z tym problemów. Ekskluzywne pokoje hotelowe, pensjonaty lub najtańsze pokoje gościnne - wszystko to będzie czekać na turystów w Kudowie Zdroju, Karpaczu i pozostałych miejscowościach z tej okolicy.

Czy zaciekawił Cię artykuł? Tak? To śpieszymy z wiadomością, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowe wejście (https://activtour.pl/kierunek/nurkowanie-rpa/) do kolejnych notek pod tym linkiem.

Szczególnie popularne pośródwczasowiczów stały się wymienione na początku miasteczka, na przykład noclegi w mieście uzdrowiskowym Kudowa Zdrój to tysiące miejsc do spania w ośrodkach o ogromnie różnorodnym standardzie i cenach.

Podobnie jest w Karpaczu, jaki chyba stał się najpopularniejszym miastem w tym rejonie, lecz w zasadzie w każdej miejscowości bez większego problemu jakiś nocleg się znajdzie. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześnie zająć się rezerwacją, bo w środku sezonu turystycznego mogą być problemy ze znalezieniem czegoś.