Hodowanie piesków - a zatem, w jaki sposób trenować szczeniaczki labradorów

Posted on 09/07/2022 7:28am

Bardzo byś chciał mieć w domu rodzinnego pieska i rozmyślasz nad zakupem labradora od szczeniaka? Jeśli tak, to nasz własny artykuł podpowie Ci, jak go dobrać i jak szkolić! Zapamiętaj jednak o jednej rzeczy - w dobry sposób się zastanów, czy być może ta rasa jest dla Ciebie i Twojej rodziny idealna!


hodowle


Rehabilitacja
Author: Curver
Hodowanie piesków rasy labrador, wygląda podobnie jak każda hodowla piesków, z tym, iż hodowla labradorów, jest w wielu przypadkach bardziej rozpowszechniona . Wydawać by się mogło, iż labrador to doskonały towarzysz rodziny - z tego powodu popularność ich hodowania i prosty dla dużo osób zarobek.

Jeśli zainteresowała Cię ta strona, szybko sprawdź link lustra stylowe a poznasz o wiele więcej szczegółów, które z pewnością wywołają u Ciebie piękny uśmiech.

Należy jednak się zastanowić nad paroma aspektami, które to towarzyszą wspomnianej rasie, a które mogą być dla nas kłopotliwe. Jeżeli nie pragniemy brać szczeniaka, to już pojawia się problem na rozpoczęciu - gabaryty pieska. Labrador to duży pies, który to jeżeli nie bywa nauczony spacerować na smyczy, ma możliwość przewrócić, albo nawet przy mocnym pociągnięciu zrobić krzywdę - szczególnie dziecku. Z kolei jeżeli chodzi o szczeniaczki...


Labrador szczeniaki to najłatwiejsze z rozwiązań, gdyż biorąc malucha naszym zadankiem staje się przeszkolenie i ukształtowanie jego charakteru . Szczeniak uczy się wszystkiego od podstaw, chociaż tresowanie akurat labradorów, nie jest aż tak proste jak ma możliwość się wydawać - każda rzecz bywa jednakże uzależnione od zaczynających tygodni życia, kiedy maluszek przebywa pomiędzy reszty własnego rodzeństwa, albo wręcz przeciwnie - kiedy bywa go pozbawiony.


Dlatego zanim zakupisz pieska, dobrze przyjrzyj się jego środowisku i temu jak się zachowuje - warto także pamiętać, że to nie My dobieramy psa, tylko on Nasze osoby!

Tags: dzieci, ko, osób, pieska