Jak nauczyć się konnej jazdy?

Posted on 14/10/2018 7:17am

Nauka konnej jazdy to trudne, lecz bardzo ekscytujące doświadczenie. Stosowanie się do poniższych rad pomoże ci bezpiecznie oraz sprawnie przejść kilka pierwszych lekcji jazdy konnej.


Konna jazda jest to jedna z w największym stopniu absorbujących dyscyplin.


Będzie idealna dla każdego, kto lubi towarzystwo zwierzaków, a ponadto oddziałuje zyskownie na naszą postawę, wzmacnia mięśnie nóg oraz kręgosłupa i polepsza pracę serca. Musisz jednak mieć na uwadze, że koń (nubaequi.pl/pl/16-musli-dla-koni-nuba-musli) to nie czterokołowiec. Jest to żywe stworzenie, jakie ma własny rozum i decyduje czy cię posłuchać, czy nie. Niemałe znaczenie ma więc twa postawa. Jak ubrać się do jazdy konnej? Nadzwyczaj ważną sprawą będzie naturalnie toczek. Prawidłowo zapięty toczek musi przylegać do brody, ale nie może być zapięty zanadto mocno, aby nie uciskał. Buciki do konnej jazdy powinny mieć 2 centymetrowy obcas. Nieduży obcas zapobiegnie ześlizgiwaniu się stopy ze strzemion. Doskonałe są buty do kolan, albowiem zapobiegają otarciu łydek jeźdźca (oceń ten adres http://www.stajniaiskra.pl - przejdź do nas po linku ten odnośnik) o pasek, na jakim powieszone jest strzemię.


KlatkaBudowanie relacji z koniem będzie niczym budowanie relacji z ludźmi. Tylko twój relaks i [TAG=okaz" />
Author: WIDTTF
Source: http://www.flickr.com
ane zaufanie wywoła, iż konik ci zaufa. Nie od razu konik pozwoli ci wkroczyć w swoją przestrzeń. Połóż dłonie na jego pysku oraz gładź go subtelnie. Nawet jeśli się boisz, nie okazuj tego, bądź przyjacielski i pewny siebie. Nowicjusz nigdy nie powinien spacerować blisko konia, żeby zwierze nie miało sposobności go kopnąć.
Zapisz się do szkółki jeździeckiej. Tam nauczysz się w jaki sposób obchodzić się z koniem, jak go czyścić, w jaki sposób karmić oraz jakie suplementy dla koni stosować.

Tags: suplementy, ko, lęg, okaz