Jak wybrać odpowiednią paszę dopasowaną do potrzeb starszego konia? Sprawdź, jakie mamy dla Ciebie wskazówki!

Posted on 07/02/2020 7:48am

Właściwie dopasowana pasza dla konia praktycznie w każdym wieku niewątpliwie jest niezwykle ważna - zwłaszcza jest tak w wypadku koni starszych.
Wtedy organizm konia zwykle nie jest już w stanie samodzielnie wytworzyć wszystkich składników potrzebnych do odpowiedniego funkcjonowania, zatem niezbędna jest odpowiednia suplementacja. Sprawdź, jakie pasze najbardziej sprawdzą się w wypadku starszych koni!


Po co starszemu koniowi specjalna pasza?


W przypadku starszych zwierząt w ich organizmie zachodzi szereg niekorzystnych zmian - przykładowo znacząco spowalnia się proces trawienia, możliwość trawienia wszystkich elementów pożywienia, a również zdolność do przyswajania przez organizm wszelkich wartościowych składników zawartych w paszy. Równocześnie u starszych zwierząt obserwuje się dla przykładu zmniejszanie zdolności do rozkładania cukrów znajdujących się w pożywieniu, co może doprowadzić do odłożenia się w przewodzie pokarmowym niekorzystnych substancji, które w efekcie mogą doprowadzić na przykład do powstawania kolek u konia. Właściwie dobrane pasze dla koni starszych zdecydowanie będą w stanie zapobiegać takim nieprzyjemnym sytuacjom.


biznes
Author: Michael Pollak
Source: http://www.flickr.com


Jaką paszę wybrać?


Pasze dla koni starszych zdecydowanie muszą zawierać w szczególności niewielką ilość skrobi, zatem nie ma ryzyka, iż będzie się ona odkładała w organizmie zwierzęcia. Jednocześnie pasze dla koni starszych zawierają sporo łatwo przyswajalnego białka, które znacząco wspomoże organizm konia w regeneracji na co dzień.
Niezbędne są także różnego rodzaju mikro- i makroelementy, dzięki którym zdecydowanie koń będzie się czuł o wiele lepiej w ostatnich chwilach swego życia.

Tags: owad, czas, koń, pokarm, zwierzę