Jaką rolę pełni pies w życiu wielu ludzi, elementarne wyposażenie, które należy zakupić podczas trzymania go w mieszkaniu.

Posted on 29/01/2019 4:44pm

Od wielu lat znane jest powszechnie takie przysłowie, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Faktycznie jest w tym sporo racji, ale jeżeli już będzie się chciało mieć takiego przyjaciela, to należy mieć na uwadze to, że jest on żywym stworzeniem i wymaga sporo regularnej opieki.

pies na spacerze
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
Niestety coraz częściej spotyka się osoby, które chcąc sobie sprawić nową rzecz do zabawy kupują szczeniaka, ale szybko im się on nudzi i koniec końców kończy on albo na ulicy, albo gdzieś w schronisku. Szczęśliwie bardzo duża liczba właścicieli tych czworonogów jest w pełni świadoma swojego wyboru i zwyczajnie troszczy się o zwierzę tak jak należy. Jeżeli chodzi o samą opiekę, to bardzo różnie może z tym być, bardzo dużo będzie zależało od rasy. Są psy, które będą wymagać kilku godzin spacerów w każdy dzień i takie, którym wystarczy krótki spacer. Są takie rasy, przy pielęgnacji których trzeba się dużo namęczyć i takie, które w zasadzie wymagać będzie jedynie raz na pewien kąpieli. Dlatego też szukając psa warto zwrócić na to uwagę i uwzględnić przy tym możliwości, jakie się ma w tym zakresie.

Podczas zakupu psa istotną rzeczą jest skompletowanie całościowej wyprawki dla niego. Psy nie są wymagającym stworzeniami w tym względzie, lecz kilka rzeczy jest naprawdę niezbędnych. Z pewnością zaliczać się będzie do tego miska, z jakiej nasz pupil będzie pił wodę i zjadał posiłki. Miska musi być dostosowana do gabarytów zwierzaka, a także mieć podgumowania na spodzie. Przydać się może także miękkie posłanie posłania dla psów, na którym pies będzie mógł się wygodnie przespać.

Pies z kamerą Gopro
Author: Gordon Tarpley
Source: http://www.flickr.com
Takie posłanie powinno być przede wszystkim praktyczne do czyszczenia i bezpieczne dla zwierzęcia, powinno się unikać szczególnie wikliny, która co prawda wygląda na początku bardzo ładnie, lecz szczeniaki uwielbiają jej gryzienie. Ponieważ pies wymagał będzie codziennych spacerów, to trzeba się do tego także dobrze przygotować. Na pewno będą do tego potrzebne smycze dla psa, obroże, a przy groźniejszych rasach także kagańce chroniące przed ugryzieniem.

Tags: pies, zwierzę, obroże