Jaka winna być właściwa smycz dla yorka i gdzie można by szukać w wypadku wymagania kompetentnej pomocy?

Posted on 18/01/2018 11:18am

Ludzie rozdzielają się na tych, którzy preferują koty albo psiaki. Dla mnóstwa osób najlepszym druhem osoby ludzkiej jest jednak psiak. Jest tak od bardzo długiego czasu, choć trzeba przyznać, iż i koty posiadają mnóstwo swych zwolenników choćby przeto, że są ciche i w niektórych rzeczach bardziej nie wymagające obsługi.
Z drugiej jednak strony psa można w jakimś szczeblu wytresować, przez co będzie w większym stopniu uległy, choć i tak psa należałoby czasami wyprowadzać na spacer. Ponadto jeśli zdecydujemy się na jakąkolwiek rasę psów małych, powinniśmy również zakupić specjalną smycz. Przykładowo smycz dla yorka musi być stworzona z materiału albo ze skóry. Taka smycz dla yorka to nie winna być smycz automatyczna, gdyż pies nie rozumie, w którym miejscu się ona skończy, co zagraża energicznym oraz zagrażającym zdrowiu ciągnięciem. To z kolei może być powodem uszkodzenia przełyku lub, w wypadku najmłodszych psiaków, nawet uszkodzenia kręgosłupa. Ważna jest ponadto długość smyczy. Powinna być ona stosunkowo niedługa tak, aby mieć większe panowanie nad psiakiem. Optymalna rozciągłość tego typu towaru jak smycz dla yorka to ok. 1,5 m. Dotyczy to młodych psów, bardziej zaawansowane wiekiem psiaki mogłyby już mieć nieco dłuższą smycz dla yorka.


zwierzęta - obrazeczek
Author: Platforma Obywatelska RP
Source: http://www.flickr.com


Jeśli mimo wszystkiego wybierzemy smycz dla yorka, która będzie smyczą mechaniczną, to nigdy nie nakładajmy jej szczeniakom. Tego typu smycz dla yorka ma mniejszy otwór na łepek, dzięki czemu jest korzystniej pasująca do psiaków mniejszych.
Jeżeli będziesz posiadać zastrzeżenia, jaka smycz dla yorka będzie niezawodna dla Twego psiaka, zawsze mogłabyś poprosić o pomoc sprzedawcy w sklepie z artykułami dla zwierząt. On bezdyskusyjnie będzie mógł wybrać w najwyższym stopniu odpowiednią w wypadku Twojego psa smycz dla yorka.

Tags: pies, psy, koń, ko, kupić