Jaki wybrać lokalizator dla psa? Jakie mamy rodzaje? Który jest szczególnie polecany?

Posted on 10/02/2020 7:47am

Z pewnością największym koszmarem właścicieli jest ucieczka, przypadkowe zgubienie lub nawet porwanie ukochanego psa. Z pomocą w tego rodzaju sytuacjach nadchodzą najnowocześniejsze gadżety. Jeden bardzo pomocny - lokalizator gps pozwoli bez problemu określić, w jakim miejscu w określonej chwili przebywa nasz pies.

Lokalizator gps
biegnący pies
Author: mtch3l
Source: http://www.flickr.com
dla psa, jak nazwa definiuje, pozwala na ustalenie, w którym miejscu w danym momencie jest nasz pupil (zobacz jak wygląda: tym adresem). W większości tego rodzaju urządzenia są dedykowane właśnie dla psów. Część z nich ma ułatwić odnalezienie pupila, który na przykład w czasie spaceru pobiegnie za bardzo daleko. Dobrze wiedzieć, iż nie wszystkie lokalizatory są najbardziej odpowiednie do znajdywania niesfornych psiaków. Część z nich ma za zadanie pomagać nam we współpracy z myśliwskimi psami. Dzięki więc temu gadżetowi jesteśmy w stanie przestać przejmować się tym, w jakim miejscu w danym momencie przebywa nasz czworonóg i skupić się po prostu na tropieniu.

Jak jednakowoż zajdzie taka potrzeba skorzystania z usług myśliwskiego psa, to jesteśmy w stanie swobodnie ustalić, w którym miejscu aktualnie przebywa. Są tak naprawdę trzy podstawowe rodzaje lokalizatorów: dźwiękowe, radiowe oraz wspomniane na początku i polecane - gps. Różnią się one sposobem, w jaki możemy określić miejsce pobytu naszego pupila.Modele dźwiękowe są najbardziej znane. Taki nadajnik przyczepia się na pasku do obroży zwierzaka, zależnie od tego,
kamera
na jaki typ się zdecydujemy, różnoraka jest max. odległość z jakiej jesteśmy w stanie usłyszeć dźwięk. Następny rodzaj to lokalizator radiowy. Ich najbardziej znaczną zaletą jest to, że są małe, więc bardziej wygodne dla naszego pupila. Łatwe są też w mocowaniu.

Bardzo ważną cechą jest użycie ekranu lcd. Najbardziej zaawansowany technologiczne i najbardziej godny polecenia jest lokalizator gps dla psa. Tego typu model ma najbardziej znaczny zasięg spośród wszystkich zaprezentowanych rodzajów urządzeń, tak więc jest najbardziej często wybierany przez myśliwych. To model bardzo niezawodny. Najlepiej zresztą mieć na uwadze, że dobrze skorzystać z najbardziej nowoczesnych urządzeń, jak tego typu lokalizator gps czy np. kamera z diodami, gdyż to najbardziej profesjonalne sprzęty (więcej: sorfex.com/pl/c/Kamery-Fotopulapki/3). Jeśli mamy taką możliwość, to czemu z niej nie skorzystać?

Tags: gadżety, obroża, pupil