Kiedy krowa będzie produkować dobrej klasy mleko?

Posted on 12/05/2022 7:53am

Rolnik, który nie musi podwyższać rekordów w wytwarzaniu mleka, nie może zezwolić krowie oraz sobie na produkcję zrównoważoną.


Okazuje się, że krowa tak jak człowiek, posiada swe ulubione jedzenie i gdy jest karmiona tym, co lubi, to daje smaczniejsze mleko.
odzież sportowa
Author: Adidas
Source: Adidas


apartamentowiec
Author: Belgravia Polska
Source: Belgravia Polska


krowa
Author: Wings Development
Source: Wings Development


Przy w większym stopniu wyczerpującej produkcji mleka, odchodzi się od wypasu krów, choć dobrze jest także zachowywać umiar, ponieważ wypasanie posiada także swe dobre strony. Krowa uwielbia tzw.

Masz zamiar uzupełnić własną wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy wejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej wiadomości.

zielonkę, a jeszcze bardziej uwielbia dobrą trawę oraz potrafi sobie wybrać na pastwisku te rośliny, które jej smakują oraz obecnie są potrzebne. Często nawet stara się wybierać rośliny, których my byśmy jej nie podali. Innymi słowy krowa samodzielnie wybiera sobie to, co jej smakuje i wtedy mleko jest dosłownie pyszne. Na zachodzie, gdzie utrzymuje się tendencja na żywność ekologiczną, odchodzi się już coraz chętniej od intensywnej produkcji mleka.


Krowa, która wytwarza dosyć dużo mleka, nierzadko jest wykorzystywana bardzo krótko. Wmusza się w nią wiele karmy, aby wytwarzała ona więcej mleka, ale wszystko powinno odbywać się pod kontrolą lekarza, ponieważ krowa działa na pograniczu swojej odporności. W przypadku dolegliwości, na nasze potrzeby krowa wytwarza mleko przez dużo lat oraz praktycznie może się obywać bez jakichkolwiek wizyt weterynarza w gospodarstwie. Ponadto mleko jest zarówno smaczniejsze oraz lepsze gatunkowo. Z tego też powodu to, na co w coraz większym stopniu zwracamy uwagę na Zachodzie, to nie wyższa mleczność. Coraz bardziej doceniana jest długowieczność krowy oraz jej wierność w laktacjach. Zdrowa krowa produkuje smakowite oraz zdrowe mleko.
Z tego też powodu roli pastwisk nie można niczym zastąpić. Naturalnie, nie każdy obszar zielony będzie nadawać się na pastwisko. Z tego też powodu trzeba wiedzieć, w jaki sposób wybierać idealne miejsce na pastwisko.

Tags: rośliny, jedzenie, roślin, smaki