Kot w domu – jak zatroszczyć się o miauczącego pupila?

Posted on 30/11/2020 12:00am

Kot jest naprawdę sympatycznym zwierzakiem, z tego powodu duża liczba osób decyduje się na wzięcie do domu właśnie kota. Zanim jednak zacznie mieszkać z nami kot trzeba się porządnie do tego przygotować.
Każdy kocur potrzebuje miski , w której będzie dostawał jeść, miejsca przeznaczonego do spania, akcesoriów do dbania o sierść, ale również kuwety, w której będzie załatwiał własne potrzeby fizjologiczne. W sprzedaży jest naprawdę duży wybór kocich kuwet. Znaleźć można wśród nich takie bardzo proste , a jednocześnie niekosztujące dużo, ale też i takie, które w niczym nie przywodzą na myśl plastikowego pojemnika o prostokątnym kształcie. Do kuwetyniezbędny jest bez wątpienia również piasek lub żwirek.

Zapewne przyda Ci się dobra witryna, jeśli chcesz przeczytać dużo wiadomości na ten temat. Namawiamy zatem, żebyś kliknął w poniższy link.O wiele częściej wybierany jest żwirek. Jest on także sprzedawany w dużym wyborze. Zaczynając od niezwykle tanich, kończąc na droższych silikonowych. Ostatnio wśród przeznaczonych dla kotów żwirków objawiła się nowość: żwirek drewniany dla kota. Dostępny w sprzedaży żwirek drewniany dla kota produkowany jest z materiałów naturalnego pochodzenia - wypróbuj żwirek dla kota z drewna. W jego składzie znajduje się bardzo drobne siano, makulatura i drewno. Jest całkowicie biodegradowalny. Dostępny jest w opakowaniach różnej wielkości, w wersji zbrylającej się lub nie. Obowiązkowo trzeba pamiętać, aby zakupić też łopatkę do wybierania żwirku z kuwety oraz kilka zabawek. Żwirek dobrze jest kupować w większej ilości - na zapas.
kot
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
Trzeba zatroszczyć się również o wysokiej jakości karmę dla naszego kocura. Pamiętać trzeba, że kotom szkodzi krowie mleko. Do picia podawać powinno się im albo odpowiednie mleko i preparaty mlekozastępcze dla cieląt dla kotów, albo zwykłą wodę. Kotu należy zapewnić również możliwość ścierania pazurów. Jest to szczególnie ważne w przypadku kotów, które nie wychodzą na dwór. W sklepach z artykułami dla zwierząt jest bardzo duży wybór różnego rodzaju drapaków dla kociaków.


Przynosząc do domu kociaka, należy wybrać się z nim do lekarza weterynarii. Nasz mały domownik będzie musiał przejść serię niezbędnych szczepień, trzeba też podać mu leki na odrobaczenie. A co kot powinien jeść? Można karmić go specjalnie przygotowaną suchą karmą, karmą z puszki, ale można też podawać mu świeże mięso. Kotom nie wolno podawać kości, zwłaszcza tych z drobiu. Mięso, które podaje się kotu musi być świeże. I jeszcze mała uwaga: nie wolno karmić go go resztkami będącymi pozostałością naszych posiłków.

Tags: akcesoria, kuweta, kociak