Masz w zamiarze jechać na Kaszuby? Przekonaj się, z jakich atrakcji turystycznych powinieneś skorzystać

Posted on 12/03/2020 7:55am

Kaszuby to jeden z piękniejszych terenów Pomorza. Jeżeli zamierzasz przyjechać w to miejsce na urlop, powinieneś orientować się, jakie atrakcje turystyczne oczekują na ciebie, aby zobaczyć te, jakie wzbudzą twoje największe zainteresowanie.

wakacje
Author: Doug McCaughan
Source: http://www.flickr.com
Co w związku z powyższym proponują Kaszuby? Atrakcje turystyczne, jakie doceni cała rodzina, to nade wszystko przepiękne lasy i jeziora, nad którymi można spędzić wyjątkowo miłe chwile, nie tylko zażywając kąpieli słonecznych, lecz też kąpiąc się albo korzystając z rewelacyjnych sportów wodnych. Zaliczają się do nich na przykład kajaki, które dają radość i małym, i tym większym urlopowiczom - atrakcje turystyczne Kaszuby.

Poza atrakcjami wodnymi czeka tutaj na nas dużo szlaków turystycznych oraz wspaniałych parków krajobrazowych. Zobaczymy w nich wiele gatunków zwierząt i ptaków, rzadkie gatunki dobrze jest sfotografować, aby mieć pamiątkę w swoim wakacyjnym albumie. Jadąc na wycieczkę rowerową można zachwycać się malowniczymi sceneriami oraz zobaczyć jeden z licznych zabytków, np.

Przeczytaj ten portal (http://www.naferie.pl/o-nas), gdyż on zapewne także Cię bardzo zaciekawi. Omawia on zbliżoną problematykę, zatem nie wahaj się i kliknij ten link!

Kaszubską Wieżę Widokową im. Jana Pawła II. Będąc w jednej ze szczególnie popularnych wsi kaszubskich, a dokładniej w Szymbarku, można zajrzeć do domu do góry nogami.

Brusy z kolei to możliwość odwiedzenia prawdziwej kaszubskiej chaty, w której można przyjrzeć się około czterystu przedmiotom dawnego użytku. To dziedzictwo poprzednich pokoleń. Wśród tych przedmiotów można znaleźć m.in. stare noże, koszyki, garnki lub podkowy dla koni. Trzeba też pamiętać o zamku pokrzyżackim w Bytowie, w jakim usytuowane jest muzeum i restauracja (zapoznaj się z ofertą na stronie www). Na dziedzińcu zamku wielokrotnie organizowane są turnieje rycerskie i różnego rodzaju koncerty, w jakich warto jest wziąć udział, by świetnie się bawić. Na Kaszubach niewątpliwie nie będziemy się nudzić.Krajobraz, Kaszuby
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
to jeden z najbardziej przyjemnych okresów w roku, więc postaraj się zaplanować je najlepiej, jak potrafisz. Najistotniejsze to zdecydować się na właściwy kierunek i zweryfikować, jakie atrakcje są tam dostępne. Jak zdążyłeś zauważyć, Kaszuby będą idealną propozycją dla całej rodziny, dlatego już teraz poszukaj komfortowego noclegu w hotelu lub pensjonacie i zacznij odliczać dni do wczasów. Wyjątkowo rekomendowane są także gospodarstwa agroturystyczne, w których czekają na nas przepięknie zaaranżowane wnętrza oraz pyszne, domowe jedzenie. Z pewnością rewelacyjnie w nich odpoczniesz, ciesząc się bliskością przyrody.

Tags: nocleg, wycieczka rowerowa, Muzeum, parki krajobrazowe