Menu psa, co musimy wiedzieć

Posted on 08/11/2019 7:45am

Psy są obecne w naszych domach i częstokroć traktowane są jak pełnoprawny członek rodziny. Nie powinien zaskakiwać więc fakt, iż każdy właściciel psa pragnąłby dostarczyć mu tylko to co najlepsze. Ale nie zawsze to co postrzegane jako zdrowe dla Pana jest właściwe dla psa. Aż 80% polskich czworonogów karmionych jest resztkami domowym, tylko 63% spożywa karmę suchą, a 26% karmę z puszki. Właściciele psów stale kierują się zasadą „czego nie zjem ja, z całą pewnością zje mój pies”. To może fatalnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie psa oraz być powodem zatruć czy niepożądanych reakcji po spożyciu pokarmu. Serwując psu pozostałości z obiadu doprowadzamy do sytuacji, że nie dostarczamy tego, co konieczne do należytego rozwoju.Żywienie psa - https://dog-design.pl/pl/i/Producent-legowisk-dla-psow/16 - ma ogromne znaczenie dla jego kondycji, zdrowia i samopoczucia. Dodatkowym błędem popełnianym przez właścicieli psów jest także jednoczesne podawanie psu nie tylko jedzenia domowego, ale również przeznaczonej dla psa karmy. Niepotrzebnie. Pełnoporcjowe karmy, np. karma Dolina Noteci są dokładnie zbilansowane pod względem zawartości witamin, mikroelementów i wszystkich innych składników odżywczych, iż dodawanie do diety psa innych składników np. zupy pozostałej z obiadu tylko zakłóca ten bilans i może mieć zgubne skutki. W sklepach zoologicznych, tych na naszych ulicach i tych w sieci, znajdziemy karmy z przeznaczeniem dla szczeniąt, psów dorosłych a nawet tych z nadwagą.

Pamiętajmy też, że minimalna dawka wody w suchych karmach umożliwia dłużej zachować ich świeżość.

Opublikowany artykuł Ci się podoba? Zatem odszukaj serwis, który posiada zbliżone dane na prezentowany temat - one też będą wciągające.

Gdy zapewnimy jej właściwe warunki długo zatrzyma walory odżywcze. Z uwagi na tę okoliczność karmę możemy zamówić drogą internetowa. Sprawnie, w krótkim czasie i w domowych warunkach będziemy mogli spokojnie zorientować się w ofercie sklepu. W dodatku, ominą nas ciężkie zakupy, albowiem firma kurierska dostarczy nam produkty do domu. Do przechowywania psiego pokarmu dobrze jest zastosować specjalny pojemnik, albowiem właściwie zabezpieczy karmę przed niekorzystnym wpływem wilgoci.