Akcesoria militarne można kupić przez internet

Posted on 13/04/2019 8:09am

Współczesne latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi modelami są lekkie i bardzo skuteczne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateriami, czołówka jest w stanie jarzyć się nieprzerwanie przez kilkadziesiąt godzin. Tak wielką wydajność zdobyto przez zastosowanie oszczędnych źródeł światła i pełniejsze użycie energii elektrycznej baterii.
Latarka czołowa Petzl Tactikka Camo E89AHBC
Author: Petzl
Source: http://cqb.pl
Latarki czołowe, potocznie określane czołówkami, są latarkami mocowanymi wprost na czole, lub kasku za pomocą wyjątkowych pasów. latarki walther takie posiadają tę wartość, że nie zajmują rąk, snop oświetlenia w normalny sposób pokrywa się z kierunkiem zwrócenia głowy.

Światło przekazywane przez latarki czołowe nie razi oczu, a dzięki pozytywnemu usytuowaniu źródła światła, czołówka pozwala na optymalne oświetlenie obiektów spostrzeganych z bliska, nawet przy względnie niedużej intensywności świecenia.Ze względu na wolność posługiwania się rękami, czołówki są szczególnie nagminnie używane przez służby ratownicze, także podróżników przewidujących nocny obóz, kierowców reperujących po ciemku auto, bądź skautów.

Wytwarzane obecnie latarki czołowe, które opłaca sie kupić tutaj, posiadają możność regulacji kąta emisji, a również spokojną regulację intensywności światła. Część czołówek posiada kilka niezależnych źródeł oświetlenia do średniego oświetlenia sąsiedniego rewiru w ogromnym obszarze kątów, oraz silne żarówki do krótkotrwałego oświetlenia terenów oddalonych o kilkadziesiąt metrów.

Latarki czołowe są tak zbudowane, że nie zaszkodzi im wilgotność, ani zastosowanie w dużym obrębie temperatur. Czołówki bardzo często są latarkami ledowymi. Wykorzystanie led, rozszerza żywotność latarki, również zmniejsza zużycie energii.

Oświetlenie na głowie jest tak pożyteczne i tak typowe współcześnie, iż trudno sobie wyobrazić ażeby ich nie było. Aktualnie wytwarzane są drobne, mocne i wytrzymałe. Stały się fabrycznym wzorem designu i technologii.

Latarki czołowe, to militaria, które odnajdują przeznaczenie w jakiejkolwiek sytuacji, od codziennego stosowania do najbardziej technicznych przeznaczeń, w których oświetlenie jest głównym składnikiem bezpieczeństwa.

Tags: BIWAK, militaria, latarki