O czym trzeba pamiętać przygotowując legowisko dla swojego psa?

Posted on 02/04/2022 7:45am

Wszyscy miłośnicy psów stają czasami przed koniecznością przygotowania psu odpowiedniego miejsca wypoczynku. Jednak psiak mógłby nie chcieć z różnych powodów spędzać w tamtym miejscu czasu.


polowanie
Author: Torrey Wiley
Source: http://www.flickr.com
Jednym z nich mogłoby być dla przykładu to, że tego typu miejsce nie jest wystarczająco miękkie albo proponuje po prostu zbyt niewielką ilość miejsca. Tego typu produkt można by nabyć w markecie zoologicznym albo w jakimś obszerniejszym supermarkecie. Jeszcze obszerniejszy wybór znajduje się z pewnością w internecie. Przy wybieraniu legowiska trzeba zwracać uwagę, czy nie jest ono zbyt twarde lub zbyt małe. Później, w czasie używania legowisko nie powinno być również brudne ani mokre. Musi za to być usytuowane w centrum naszego domu, gdyż brak zdolności obserwacji otoczenia ludzi, mógłby być kolejnym potencjalnym powodem, dla którego pies (zobacz transportery dla psów sklep e-hunter) nie będzie chcieć spędzać czasu w kupionym przez nas legowisku. W co poniektórych wypadkach dobrym rozwiązaniem jest stosowanie dwóch. Jedno można by przyszykować w często wykorzystywanym przez domowników korytarzu, natomiast drugie mogłoby zapewniać odpowiednie warunki do spokojnego nocnego odpoczynku.


Czy potrafisz odpoczywać?
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.


Jeśli naszym psiakiem jest mały szczeniak i zamiast spać w legowisku w nocy wchodzi na nasze łóżko, nie trzeba na niego krzyczeć. Znaczy to wyłącznie, że nasz pupil poszukuje z nami kontaktu. Nie należy jednak mu pozwalać na wpraszanie się do łóżka, ponieważ oduczenie go takich nawyków może być niełatwe. Znacznie lepiej jest urządzić legowisko szczeniaczka niedaleko naszego łóżka.


Przyzwyczajenie do legowiska może wymagać czasu, kiedy już to nastąpi, psiak na pewno je polubi. Można go ponadto zachęcić wkładając do posłania jakąkolwiek lubianą przez psa rzecz.

Tags: sklep, konie, zoo, psów