Parę razy obok domu napotkałeś dość duże owady i troszkę Cię to niepokoi

Posted on 12/04/2019 7:35am

Niestety, masz powody do obaw, bo te owady mogą stwarzać duże niebezpieczeństwo, szczególnie dla tych, którzy okazują się uczuleni na ich ukąszenia.
szerszenie
Author: Raven Fotoamator
Source: http://www.flickr.com


propozycja handlowa


Twoje przerażenie jeszcze więcej wzrosło, kiedy ujrzałeś na poddaszu Twojego domu coś, co przypomina papierową bryłę nieokreślonego kształtu - teraz jesteś pewien, iż będą to szerszenie. Użądlenie tych owadów może być nawet śmiertelne, więc jeśli masz obawy, sam najlepiej nic nie rób. Do likwidacji gniazda wezwij straż pożarną, oni najwłaściwiej się tym zajmą. To jasne osobiście też można sobie z nimi dać radę. Jeśli wiesz, gdzie szerszenie mają gniazdo, to już połowa sukcesu. Masz możliwość zakupić odpowiedni środek owadobójczy i nim zaczniesz pryskać, włóż na siebie parę warstw ubrań i bardzo grube rękawice. Tak odziany możesz dopiero zabierać się do pracy. Taki oprysk powinien trwać parę sekund, a dzięki niemu zginą szerszenie znajdujące się poza gniazdem, po jakimś czasie te wewnątrz. Oprysk potem powtórz i dopiero wtedy masz możliwość przystąpić do usuwania gniazda. Miej na uwadze jedynie, aby ani jeden z niego już nie uciekł.

Interesujesz się tym tematem? Czytaj zatem dalej czym karmić kota o tym punkcie w nowym artykule, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Wycieńczone opryskami szerszenie nie wyrządzą Ci krzywdy, jednak jeżeli boisz się ich ataku, osobiście się za to nie zabieraj. Właściwiej abyś zadzwonił po straż, lub też po wyspecjalizowaną\fachową firmę.
To, iż masz obowiązek się ich pozbyć z własnego poddasza jest pewne, bo ich obecność niesie nader duże zagrożenie. Sposób w jaki to uczynisz to tylko Twój wybór, najistotniejsze, by zrealizować to jak najszybciej.

Tags: czas, ko, niebezpieczeństwo, gniazdo, okaz