Plusy spędzania czasu na świeżym powietrzu

Posted on 05/08/2022 8:22am

W dawnych czasach dzieci i ich rodzice przebywały dużo czasu na świeżym powietrzu. Organizowane były rodzinne wycieczki, festyny i zabawy, które nie tylko atrakcyjnie wypełniały weekendy, ale również były bardzo dobre dla zdrowia. Dziś, bez względu na wiek, sporą ilość wolnego czasu czasu spędzamy przed komputerem – nie jest to ani dobre dla zdrowia, ani ciekawe.
Deskorolkarz
Author: Jake Bell
Source: http://www.flickr.com
Nie bez przyczyny podkreśla się wciąż, jak istotna jest odpowiednia dawka aktywności poza domem. Przechadzki umożliwiają skuteczniejsze krążenie krwi, wpływają zbawiennie na pracę mięśni i stawów, pozwalają pobrać większą ilość zawartej w słońcu witaminy D, usprawniają przemianę materii. W rzeczywistości, spędzanie czasu poza domem dostarcza ludzkiemu organizmowi ogrom korzyści i nie sposób wyliczyć je wszystkie. Spacery i wycieczki mają dobroczynny wpływ nie tylko na nasz stan zdrowia, ale także na naszą psychikę. Pamiętaj,kiedy wybierasz się jednak na długi spacer, by zabrać ze sobą niezbędny ekwipunek - zobacz.Wypoczywając na świeżym powietrzu, stajemy się pogodniejsi i z większym zapałem powracamy później do rutynowych zadań. Przebywanie na świeżym powietrzu, uprawianie sportu, jak np. jogging, albo rodzinny piknik w parku, to świetny sposób na relaks. Nawet, jeśli fizycznie poczujemy się wyeksploatowani, psychicznie będziemy całkowicie zregenerowani i oderwani od codziennych problemów.Oprócz korzyści dla zdrowia, przebywanie poza domem to także bardzo efektywny czynnik, umacniający relacje pomiędzy członkami rodziny i kontakty towarzyskie. Wspólne wyprawy piesze lub rowerowe, odwiedzanie interesujących miejsc, czy inne rozrywki na świeżym powietrzu sprawiają, że relacje matki i ojca z pociechami stają się lepsze, ponieważ pociechy uzyskują niemało fajnych wspomnień, dotyczących chwil, spędzanych z rodzicami.

rozłożony namiot
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com
Aktywny wypoczynek sprawia, że wszyscy członkowie rodziny przebywają rzeczywiście razem, a nie – jak to bywa w dzisiejszych domach – odseparowani od siebie poprzez ekrany monitorów. Zaplanowany z przyjaciółką wspólny poranny trening to silniejsza motywacja do regularnego wysiłku fizycznego, a wspólny wypad ze znajomymi na rower lub paintball - serwis www - przemienia sport w wypad integracyjny, sprawiając, że jeszcze bardziej ochoczo będziemy w przyszłości korzystać z okazji do zażywania ruchu na łonie natury.

Tags: relaks, odpoczynek, sport, wypoczynek, spacery