Polskie morze - dobre miejsce na wakacje?

Posted on 14/03/2020 7:34am

W dzisiejszych czasach Ziemia stoi dla nas otworem. Jesteśmy w mocy udać się na wycieczkę na drugi jej kraniec, bez konieczności oszczędzania na to przez całe lata. Tanie linie lotnicze nas rozleniwiają, południowoeuropejskie plaże są na wyciągnięcie dłoni, w trakcie paru godzin można się tam znaleźć, w cenie kilkuset złotych. Lecz nie każdy chce latać samolotem, nie każdy także preferuje skwar i letnią wodę w morzu. Mimo tych wszelkich profitów, wciąż tabuny Polaków wyprawiają się co roku nad bałtyckie morze. Na czym polega jego fenomen?

pokój hotelowy nad morzem
Author: Greenland Travel
Source: http://www.flickr.com
Zwróćmy uwagę na zakwaterowanie - proponowane przez Międzyzdroje, Juratę czy Dąbki noclegi, są na najwyższym poziomie. Można zamówić sobie pokój internetowo, wpłacić zaliczkę i mieć gwarancję, że będziemy mieli gdzie spać. Dodatkowo, są to przeważnie miejsca znajdujące się niezwykle blisko morza, dlatego nie powinniśmy obawiać się codziennych, długich spacerów nad wodę. A jeśli o plażach już mówimy - ich stan polepszył się widocznie przez minione kilkanaście lat. Nie są już zaniedbane, swym standardem nie są dalekie od tych włoskich czy hiszpańskich. Temperatura w morzu jest naprawdę cudowna - nigdzie indziej, przy tak pięknej pogodzie, nie dostajemy przy okazji takich atrakcji. Zimna bryza owiewa nasze ciała, chroniąc od upału, człowiek naprawdę czuje, że jest nad morzem - dąbki noclegi.

Aranżujesz wypad na polskie plaże? Nic trudnego! Na początku wybierz miejscowość i odszukaj tam pensjonat, wpisując do wyszukiwarki odpowiednią frazę, np. "Dąbki noclegi" - miejmy na uwadze, im prędzej zarezerwujemy pokój, tym mniej za niego zapłacimy (www). Następnie trzeba wybrać sposób podróży. Można udać się tam własnym autem, pociągiem lub prywatnym autobusem. W zależności od dystansu od naszego miejsca przeznaczenia, każda spisze się inaczej. Jeśli wybieramy się z południowych terenów Polski, może warto by było wziąć samochód i po drodze poświęcić jeden dzień na odwiedzenie, np. Bydgoszczy? Wtenczas droga nie będzie nam się tak dłużyć.Bałtyk
Author: mariaaantonina
Source: http://www.flickr.com
Jednak jakąkolwiek opcję wybierzemy, każda będzie dobra, bowiem istnieje pełno połączeń z większości miast, wiodących nad polskie morze. Jeżeli jako miejsce przeznaczenia typujemy Dąbki noclegi nie sprawią nam problemu. Internet nas w tym poratuje, nie będziemy nawet potrzebowali wykonać telefonu. Dojazd jest niezwykle wygodny z każdego miasta. Ale najważniejsza jest aura - nad Bałtykiem każdy wie, że jest nad słoną wodą.

Tags: morze, pociąg, dojazd