Samodzielna tresura psa

Posted on 22/06/2018 4:00am

Krąży opinia, że szczęśliwy to pies, to pies ułożony. I należy się zgodzić z tym stwierdzeniem, gdyż bez zdecydowanie wyznaczonych granic, do jakich może się dopuścić, pies czuje się nieswój. Nie miejmy złudzeń, że nie poniesiemy konsekwencji jeżeli czasem złamiemy zakaz i pozwolimy mu spać w naszym łóżku.

pies z obrożą, obroża dla psa
Author: Javcon117*
Source: http://www.flickr.com
Przesadna zażyłość niesie ze sobą odwrotne skutki, ponieważ zauważając nasz brak charakteru pies zaczyna czuć się przewodnikiem rodzinnego stada. I wcale nie robi nam na złość swoim zachowaniem, a po prostu robi to, na co mu pozwalamy, dlatego naszą powinnością jest zademonstrować mu, jakie postępowanie akceptujemy, a jakie nie. Chwalenie zachowań prawidłowych służy temu, iż pies straci zainteresowanie swymi ”wyczynami”, przez co jest nie tylko grzeczniejszy, ale jest bardziej z nami związany.

Jednak tak jak łatwo oduczyć jest niewielkich rozmiarów Shih-Tzu spania w łóżkach domowników, tak niełatwo jest nauczyć dużego Alaskana Malamuta, by spuszczony ze smyczy, wrócił do pana. Wtedy musimy zastosować zasadę „marchewki i kija”. Taki kijem są wówczas obroże elektryczne - najnowsze zdobycze elektroniki umożliwiające szybkie i efektywne szkolenie zwierząt w zakresie wykonywania poleceń. Taka obroża dla psa to prosty przekaz- przekonaj się: obroża dla piesków. Gdy pupil okaże nieposłuszeństwo, naciskamy guzik w pilocie, przez co czuje odczuje niekomfortowe napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z obroży. Dobre zestawy treningowe wyposażone są w również możliwość ostrzeżenia przed impulsem. Po niedługim czasie zwierzę zaczyna kojarzyć sygnał dźwiękowy z dokuczliwym impulsem, dzięki czemu będziemy mogli zaniechać jego używania.Jeśli przeszkadza nam nocne ujadanie psa, możemy rozważyć kupno obroży antyszczekowej. Prawidłowo założona, będzie wykrywać wibracje produkowane przez struny głosowe psa, kiedy ten da głos, zawarczy lub zawyje. Wówczas obroża zareaguje nieprzyjemnym impulsem, dźwiękiem albo wibracją.

Obroże elektryczne są tematem wielu dyskusji, lecz jak udowodniono w wielu badaniach, kara jako bodziec awersyjny wpływa na proces uczenia się i może w krótkim czasie i na zawsze zmienić zachowanie czworonoga- spójrz: przeczytaj na https://sport-dog.pl/pl/c/Elektroniczne-obroze-treningowe-DOGtrace/76przeczytaj na .

Tags: pies, Czworonogi