Technologia VoiP – czym dokładnie jest?

Posted on 20/04/2019 7:44am

Komputerowa rewolucja nie zatrzymuje się. Obecnie nawet niewielka firma ma możliwość zainstalowania własnej centrali telefonicznej. Wszystko zawdzięczamy telefonii voip, przez którą stare aparaty i kable telefoniczne stają się wspomnieniem przeszłości.

Co to jest technologia VoIP?VoIP, czyli Voice over Internet Protocol, to technika przesyłania fonii przez cyfrowe światłowody. Pojawiła się ona na fali popularności Skype’a, programu do rozmów audio i wideo przez sieć. telefony IP (inaczej telefony VoIP) to po prostu urządzenia podobne do tradycyjnych aparatów telefonicznych, ale podłączone do internetu. Do funkcjonowania nie potrzebują komputera (oprócz konfiguracji), zatem są bardzo poręczne i proste w obsłudze.

czytaj:

Nowoczesne centrale i ich funkcje
Centrala telefoniczna
Source: http://www.avaya.info.pl/
Aby ulepszyć komunikację w firmie, zaleca się zainstalować rozbudowaną centralę VoIP. Sieci tego rodzaju są o wiele bardziej ekonomiczne i prostsze w użyciu niż tradycyjne centrale telefoniczne, a dodatkowo łączność wewnętrzna (po sieci Ethernet) jest darmowa. Taka centrala telefoniczna do funkcjonowania potrzebuje dedykowanych serwerów i kabli, które będą spinać całość ruchu komunikacyjnego i łączyć z internetem.

Chciałbym zaprosić Cię na dobre www (https://www.klubtanca.pl/kursy-tanca/kurs-latino-solo/). To nowa witryna, która posiada wiele interesujących treści. Fantastycznie będzie także, jeżeli zamieścisz ocenę.Największe plusy centrali telefonicznychPowiedzmy, że firma ma rozbudowane oddziały i pracownicy często kontaktują się z klientami. Jest to powszechnie spotykane, bo nawet w erze poczty elektronicznej wiele rzeczy najlepiej załatwić drogą telefoniczną. Przy użyciu tradycyjnych rozwiązań przedsiębiorstwo musi inwestować w infrastrukturę sieciową oraz połączenia telefoniczne.

czytaj:

Inaczej to wygląda przy wykorzystaniu technologii opierającej się na protokole VoIP. Tu do zrealizowania połączeń telefonicznych wykorzystywane jest łącze internetowe oraz infrastruktura sieciowa. Dzięki temu mamy dużo tańsze koszty realizacji połączeń telefonicznych.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Masz ochotę pozostawić swoje komentarze o nas? Będzie to dla nas bardzo przyjemne doświadczenie.

Dla każdej firmy te liczby będą inne, natomiast przy wielkich firmach zaoszczędzone pieniądze mogą być naprawdę spore.Wiele klientów zastanawia się jaki sprzęt jest niezbędny przy tym rozwiązaniu. Do połączeń telefonicznych używane są telefony IP. Są one tanie i powszechnie dostępne.

To nie koniec zalet Dodatkowym plusem technologii VoIP jest możliwość darmowego dzwonienia pomiędzy oddziałami danej firmy. Dzieje się tak, gdyż połączenia takie nie są rozmowami wychodzącymi, więc mogą być obsłużone tylko przy użyciu firmowego okablowania sieciowego.

Dla każdego właściciela firmy kwestia powinna stać się oczywista. Telefonia internetowa to wielka oszczędność i niesamowite usprawnienie łączności. Centrala telefoniczna VoIP pojawia się w rosnącej liczbie miejsc, zaczynając już od najmniejszych biznesów, ponieważ jest tania i nietrudna w instalacji i użytkowaniu. Jeżeli pragniemy kroczyć z nurtem nowoczesności, nie ma na co czekać, tylko wyrzucić stare telefony i przejść na tanią technologię jutra.W przyszłych artykułach
W kolejnych wpisach zobaczymy jakie są inne plusy sprzętu VoIP i cyfrowych central telefonicznych. Mogą one mieć spory wpływ na usprawnienie działania przedsiębiorstwa, dlatego dobrze jest się nimi dokładniej zainteresować.

Tags: serwery, telefony, VoIP, centrala telefoniczna