W jakich okolicznościach nowoczesna elektroniczna obroża może okazać się przydatna?

Posted on 14/09/2018 7:19am

Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach różne nowinki techniczne zawitały również do takiej branży jak kynologia? Istnieją specjalistyczne nowoczesne obroże, jakie nie tylko niezwykle ułatwiają przy treningu psiaka, ale też sprawiają, że nie będziemy zmuszeni bać się, że pies zniknął na zawsze podczas jakiegoś dłuższego Spaceru.


Taka obroża elektroniczna to narzędzie, z jakim najpierw należałoby psa poznać tak, żeby nie bał się nie znanego mu elektronicznego Urządzenia.
Działa ona jak przedłużenie ręki właściciela. Mianowicie po naciśnięciu przycisku, który mieści się na pilocie do obroży, przesyłany jest niewielki impuls elektryczny, jaki powoduje, że wytrenowany wcześniej psiak zaprzestaje robić niedozwoloną czynność. Wymieniona elektroniczna obroża przydaje się w wielu często spotykanych sytuacjach. Przykładowo w tym czasie, gdy pies (http://legovisko.pl/pl/p/Pokrowiec-legowisko-narozne/86) ma skłonności myśliwskie i uwielbia biec za spotkaną np. w parku zwierzyną. Innym często spotykanym przykładem są skaczące (z różnorodnych powodów) na ludzi psy. W tym czasie, żeby uspokoić psa, wystarczy jedynie naciśnięcie jednego przycisku. To niezwykle istotne dla zainteresowanych, którzy mogliby nie przepadać za tego typu powitaniem przez naszego pupila.


obroża elektroniczna
Author: Helena Polak
Source: http://www.flickr.com


pies
Author: Scott Akerman
Source: http://www.flickr.com


W praktyce sytuacji, gdy tego typu obroże mogłyby się przydać jest niezwykle wiele, lecz nie należałoby za często korzystać z takiej obroży.
Przecież przekazywane psu komendy muszą być przejrzyste oraz proste do zrozumienia, z kolei włączanie wibracji, które następują po naciśnięciu wspomnianego przycisku, potrafią wywołać u psa konsternację. A tego typu obroża (przejdź do strony) nie powinna służyć przecież do drażnienia naszego psa.

Tags: ko, Urządzenia, Spacer