Wczasy nad Bałtykiem - alternatywa dla zatłoczonych zagranicznych kurortów

Posted on 17/03/2020 7:49am

Lato jest tradycyjnie okresem wyjazdów, tych bliższych i tych dalszych. Śni nam się przez brzeg morza przez cały rok. Niewątpliwie część z nas wyjedzie za granicę, ale ja preferuję rodzime wybrzeże. Dlaczego? Uwielbiam być u siebie i nie przekonują mnie ogromne hotele z pływalniami gdzie i tak jesteśmy zamknięci. Jedyny kontakt z rzeczywistością to wyjazd z oprowadzaczem.

na Morzu Bałtyckim
Author: ZZ Bottom
Source: http://www.flickr.com
Nie znaczy to że mam coś przeciw podróżom za granicę, rzecz jasna Ateny mają swoje bezsporne atuty. Ja jednak preferuję ciszę, spokój i wolność którą zapewnia mi zadowalająca znajomość języka. Pomimo że umiem sklecić nieco słów w cudzym języku nie porozmawiam w nim swobodnie z przypadkową osobą a to zamyka drogę do przygody.Inaczej jest w naszej ojczyźnie - tutaj mówię ojczystym językiem i jeżeli w czasie urlopu spotkam kogoś ciekawego - nie ma przeszkód aby wybrać się razem na piwko i pogadać ot tak. Mawia się iż Bałtyk to zimne morze i nie zawsze da się w pełni korzystać z uroków przykładowo Ustki - małej rybackiej miejscowości w której możemy cieszyć się pięknem dzikich wybrzeży, zapachem lasów oraz zachodami słońca. Dla tych co to preferują jednak bardziej towarzyskie życie Ustka w czasie wakacji proponuje podróżnikom wiele balang na wolnym powietrzu, gros z nich ma charakter rekreacyjny.

Ktoś kto jak ja lubi romantyczne przechadzki z łatwością znajdzie nocleg w tej niedużej miejscowości - starczy wpisać w przeglądarkę frazę: Ustka noclegi.

Poszukujesz może następnych idei wiążących się z opisywanym w tym wpisie tematem? Jest na to doskonała rada: kliknij tu i zobacz więcej w tej treści (lemans.pl/sklep/).

Warto to zrobić jeżeli jesteśmy admiratorami coraz to bardziej modnego sportu jakim jest marsz z kijkami, spacerek z Ustki do sąsiedniej Jastarni może nam przynieść prawdziwą przyjemność. Gdybyśmy przypadkowo nie znaleźli w Ustce wolnego miejsca można wpisać wyrażenie: Jastarnia noclegi w której - o ile dobrze pamiętam z dziecięctwa - możemy skonsumować wyborne lody ze świeżymi jagodami, należy tylko nieco poszukać. Dla zainteresowanych: w Polskę.

wakacje nad polskim morzem
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Jak gros nadmorskich miejscowości Ustka posiada status uzdrowiska.

Masz wielki kłopot z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twojego dylematu? Na pewno skutecznie może pomóc Ci ta strona (https://www.horyzont.net.pl/).

Ma dwa sanatoria w których leczy się narządy ruchu, alergie jak też choroby układu oddechowego za pomocą solanki. W wypadku organów ruchu kąpiele solankowe mają wpływ na odprężenie mięśni przez co łatwiej pacjentowi wykonywać przepisane ćwiczenia ruchowe.

Tags: Lato, solanka, Bałtyk, przygoda, Ustka