Zadbaj o swoją posiadłość, opanuj niesfornego psa

Posted on 08/08/2019 7:36am

To niezwykle piękna chwila, w której wprowadzamy się do swojego domu. Naszą radość dopełni piękny jak również posłuszny pies. Mało kto wszakże wie, iż z początku niepozorne szczeniaki mogą stać się najprawdziwszymi szkodnikami.
zboża
Source: pixabay.com


Dorastający pies, wiedziony ciekawością, może wychodzić na niebezpieczne oraz dalekie włóczęgi po sąsiednich posesjach. Może także psuć nasze ogrodzenie, warzywnik albo troskliwie pielęgnowany ogród. Jeżeli nasz pies przysmaki dla yorka szczeniaka jest nieokiełznany a także niszczy to, co spotka na swej drodze, warto prosić o porady cenionego behawiorystę. Podpowie on nam w jaki sposób egzekwować posłuszeństwo od czworonoga. Praca z behawiorystą często bywa wszakże długa. Niezbędny wówczas może okazać się godny zaufania pastuch dla psa. Jest to niewidzialne, elektryczne ogrodzenie. Składa się z drutu, elektrycznej obroży a także centrali zasilającej. Za pośrednictwem drutu wytyczamy pole wybiegu psa. Drut ten możemy zawiesić na ogrodzeniu labo zakopać w ziemi.


cats
Author: Koziro Hasegawa
Source: http://www.flickr.com


pastuch dla psa
Source: www.wagi-elektroniczne.pl


Mechanizm taki działa w prosty sposób. Gdy nasz pupil (zobacz tutaj) zbliża się do wytyczonego drutem ogrodzenia, emitowany jest dźwięk ostrzegawczy. Jeśli to nie pomaga, aktywowane są impulsy elektryczne. Dobry pastuch dla psa możemy stosować także wewnątrz posesji, na przykład może otaczać nasz ogródek czy idealnie przystrzyżone klomby oraz krzewy. Trzeba dopasować model pastucha do wagi czworonoga, by impulsy elektryczne nie były nazbyt bolesne. Należy również dobrać zestaw do długości planowanego ogrodzenia.
Warto nabyć zestaw z uziemieniem, chroniącym przed wyładowaniami atmosferycznymi. Jeśli nasz pupil uwielbia pluskać się w wodzie, dobrze jest nabyć obroże wodoodporne. Pastuch jest idealną ochroną naszego psa oraz naszych roślin.

Tags: psi, zakup, roślin, psa, elektryczne