Gdzie można kupić dobry sprzęt dla myśliwego?

Posted on 29/09/2019 4:03pm

Rosną szeregi myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej niewiast - Dian, księży a wiek posiadaczy broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. Upodobaliśmy sobie łowiectwo. Łowiectwo - nie myślistwo, gdyż to określenie oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zabezpieczenie wszelakich gatunków oraz właściwej populacji zwierząt leśnych. Ich zbyt duża ilość wyrządza niestety wielkie szkody rolnikom i leśnikom, dlatego potrzebna jest stała kontrola ich szeregów.


na polowaniu
Author: TheTurducken
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, myśliwy to już nie mężczyzna odziany w kawałek zwierzęcej skóry, wędrujący z łukiem i czający się na zwierzę. To diametralnie różny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska czy gadżety strzeleckie. Dobrze przygotowany myśliwy musi postarać się również o odpowiedni strój na polowanie. Nie robi tego tylko z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, ale głównie dla wygody oraz własnego komfortu. Nie musimy chyba nikomu opisywać dyskomfortu jaki pojawia się po całonocnym chodzeniu w źle dobranych butach czy przemoczonej odzieży.


Podane części stroju myśliwego są bardzo ważne. Jaki zatem strój powinien mieć na sobie myśliwy w trakcie polowania? Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie ochraniają na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie ogranicza ruchów i ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, lekkość, wysoka odporność i izolacja termiczna to 4 zalety kurtki myśliwskiej. Membrana daje nam 100 % ochronę przed wodą, a dużo funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

myśliwi na polowaniu
Author: Susan Drury
Source: http://www.flickr.com
Ciepły, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „nieszeleszczące”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Uszyte z wysokich gatunkowo tkanin kurtki są na tyle uniwersalne, że możemy je nosić cały rok. Zatem zasadniczym kryterium przy zakupie kurtki myśliwskiej, powinna być funkcjonalność i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia. Odpowiednio przystosowana odzież na polowania pozwoli nam na swobodne obcowanie z przyrodą i w słońcu i w deszczu.

Tags: kurtki, myśliwy, łowiectwo, gadżety strzeleckie, Kurtki myśliwskie, odpinany kaptur