Gdzie można zobaczyć na żywo koniki polskie i czym ponadto zachęają Mazury?

Posted on 31/01/2023 7:29am

Planując wczasy, powinniśmy brać pod uwagę Polskę. Posiadamy wiele ślicznych obszarów, jakie możemy zwiedzić. Mogą to być Tatry albo morze. Możemy także wybrać się nad nasze jeziora.
Pamiętać trzeba o jakimkolwiek komfortowym motelu, który będzie miał wszystko to, co tam chcemy mieć.


Moglibyśmy pojechać na Mazury. Jest to Kraina Tysiąca Jezior. To tam jest największe jezioro w Polsce. Są to Śniardwy. Posiadają one nawierzchnię 113,8km2. To miejsce, oprócz pięknych krajobrazów, ma także bardzo dużo miejsc, jakie zapisały się na kartach polskiej historii. Trzeba tutaj powiedzieć o terenach Grunwaldu i Wilczym Szańcu, zatem kwaterze Hitlera, jaka znajduje się pośrodku lasu. Na Mazurach można odnaleźć też piramidę. Jest ona wzorowana na egipskich piramidach i ma ona wysokość niemalże 16 m. Dla niektórych piramida ta posiada właściwości lecznicze, pozostali sądzą, że w jej wnętrzu występują olbrzymie zakłócenia magnetycznego pola. W miejscowości Gołdap na Mazurach ma miejsce Międzynarodowy Konkurs Krzyku. Aby brać udział w tym konkursie, ludzie przyjeżdżają nie jedynie z naszego kraju, lecz także obcokrajowcy. W konkursie tym trzeba przez 5 sekund krzyczeć do szczególnego urządzenia.


gust


komputery w sieci
Source: http://www.flickr.com


świnka skarbonka
Author: r. nial bradshaw
Source: http://www.flickr.com


To na Mazurach jest wioska, która została nazwana bocianią wsią. To tam przylatuje prawie sto bocianów. Można zobaczyć je z bliska korzystając z platformy widokowej w Żywkowie. Tutaj jest Ośrodek Hodowli Żubrów. Ogromną atrakcją jest dla turystów okazja oglądania żubrów z widokowej platformy w czasie karmienia. Można też w tamtym miejscu obejrzeć tarpany, jakie w przeszłości zamieszkiwały obszary leśne w Europie. Dziś można jeszcze spotkać potomków tych koni.
Bardzo dobrze wykonać to na półwyspie Popielińskim. W tamtym miejscu żyją w naturalnych uwarunkowaniach 4 tabuny koników polskich. W tym obszarze można by nająć wygodne hotele, które przeważnie są położone w cichej okolicy.

Tags: hotele, wiedza, pensjonaty