Jak dobrać maluchowi atrakcyjną zabawkę?

Posted on 11/12/2018 10:15am

Pierwszymi zabawkami najmniejszych dzieci są kolorowe grzechotki, wielobarwne przymocowane do łóżeczka muzyczne karuzele z pozytywką jak też gryzaczki. Po okresie grzechotek i karuzel nadchodzi czas na zakup zabawek edukacyjnych, które zamiast samej frajdy z zabawy zaczynają nauczać.


Maluchy w okresie niemowlęcym przenikają nowy, otaczający je świat. Lubią analizować przedmioty poprzez dotknięcie, wkładanie do ust, wyrzucanie albo uderzanie o ramy łóżeczka. Obłe plastikowe piłki, z powycinanymi kształtami figur geometrycznych i polskie klocki dla dzieci o takich samych kształtach, jak otwory, uczą malutkie dzieci odróżniania kształtów, zwania określonych figur, pobudzają fantazję, uczą układania pewnych kształtów, a z czasem skomplikowanych konstrukcji według fantazji maluszka. Pociechy stawiają pierwsze kroki, następnie doskonalą się w mówieniu, kopią piłkę, tańczą… jak też bardzo prędko się nudzą.

klocki magnetyczne
Source: flickr.com
]Dlatego też w tym wieku zabawki winny być zróżnicowane oraz stymulować do przyswajania wiadomości o otaczającym je świecie. W owym okresie ważne jest, żeby otaczające je gadżety kibica miały intensywne zabarwienia, były mięciutkie, wydawały przeróżne sygnały dźwiękowe. Maluchy w wieku przedszkolnym doskonalą swe umiejętności, zadają bez liku pytań, wręcz chłoną wiedzę. Ulubionymi zabawami staje się rysowanie, wycinanie, malowanie farbami a także lepienie z plasteliny. Pojawiają się zabawki imitujące świat osób dorosłych, a więc ciężarówki, aeroplany, plastikowe sprzęty AGD, narzędzia do majsterkowania, kasy sklepowe sztućce jak też ubrania jak też rekwizyty do przebierania się. Dzieciaczki w tym wieku naśladują rodziców i bohaterów swoich ukochanych bajek. Niemałą rolę grają również zabawy w rodzaju memory, tj.: quizy, labirynty, jakie ćwiczą pamięć, wzbogacają słownictwo jak też ćwiczą logiczne rozumowanie.


Naturalnie powinny być one dostosowane do wieku, w przeciwnym razie pociechy mogą się do nich zniechęcić.

Będzie Ci potrzebne łącze do serwisu (http://militarne.pl/pl/p/Kurtka-M65-Giant-z-podpinka-Brandit/51)? Zapraszamy więc, abyś najechał tu i wówczas przeniesiesz się do następnego wpisy pełnego detali.

Tak samo atrakcyjne będą gry planszowe. Na rynku dostępne są setki różnych gier, które łączą pokolenia i razem dostarczają sporo zabawy. Uczą one gry zespołowej, obliczania, przewidywania jak też strategii, natomiast układanki - wytrwałości.

Na pewno odpowiednie będą gadżety z materiałów naturalnych, przykładowo zabawki drewniane dla dzieci. drewniane dla dzieci są bowiem doskonałym wyborem zarówno ze względu na swoją trwałość, bezpieczeństwo, jak i możliwości zabawy, które dają.

Tags: zabawa, piłka, Rysowanie, maluchy