Jak poradzić sobie z niesfornym psiakiem? Jak sprawić, żeby nie uciekał z podwórka?

Posted on 30/09/2019 7:19am

Duża liczba osób marzy o tym, by mieć cudowny dom, równo ścięty trawnik, generalnie piękne otoczenie. Kiedy już spełnią się te marzenia, to będziemy zdawać sobie sprawę, że brak nam psa, ażeby chronił naszego dobytku.
I tak właśnie robimy - kupujemy pięknego psiaka, na samym początku to miły szczeniak, jakiemu na wszystko pozwalamy, a następnie to wielka bestia, która ucieka oraz terroryzuje okolicę. Tak, to mrozi krew w żyłach, lecz takie rzeczy mają miejsce. Jak wtedy działać?


elektroniczny pastuch dla psa
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Nawet jeśli nie zrealizuje się ten najbardziej niepokojący scenariusz, to pamiętajmy, że za bardzo aktywny pies jest w stanie po prostu niszczyć ogrodzenie, podkopywać się pod nie, sprawiać, iż niekiedy będzie nas to mocno denerwować. Jeśli natomiast dojdzie do sytuacji, iż jakoś uda mu się uciec z podwórka, to będziemy mieć kłopot, ponieważ co będzie jeżeli kogoś zagryzie? Nawet jak nie jest agresywny, ale może być przestraszony i z takiego powodu zrobi komuś krzywdę? Lub wybiegnie i wpadnie pod samochód?


Takich tragicznych ewentualności jest bardzo dużo, więc trzeba coś z tym zrobić.

Zajrzyj na naszą nową stronę, na której wyszukasz atrakcyjny kompleksowy tekst (http://www.prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/Dental/) na powyższy temat. Oczekują na Ciebie dodatkowe informacje.

Jesteśmy w stanie wybrać się do psiego trenera, jaki wyszkoli naszego psa, jednak to troszkę trwa, a z drugiej strony też kosztuje. Jest lepszy, tańszy oraz szybszy na takie coś sposób - elektroniczny pastuch dla psa. To urządzenie bardzo proste w obsłudze, pełny zestaw to obroża elektryczna, drut ogrodzeniowy i centrala zasilająca.
Jeżeli boimy się, że nasz pies ucieknie trzeba rozłożyć drut ogrodzeniowy wzdłuż granicy działki i zakopujemy go na głębokość około 10 cm. Po włączeniu zasilania drut będzie emitował pole magnetyczne, które automatycznie uruchamia elektroniczną obrożę, a to będzie zniechęcać psa (poznaj materace dla psa) do ucieczki.

Tags: rzeczy, czas, otoczenie