Jak ułatwić sobie pobyt w kuchni. Istnieją różnorodne metody, a niektóre przybory rzeczywiście zaskakują swoją przydatnością

Posted on 15/02/2023 7:29am

Praca w kuchni nie należy do najłatwiejszych, lecz można sobie wszystkie te kuchenne czynności uprościć wykorzystując pomysłowe akcesoria. Z pewnością można wymienić tu mnóstwo propozycji, ale na uwagę zasługuje szczególnie jedna. Jest tak istotna, bo jest potrzebna w naprawdę wielkiej liczbie kuchennych prac. O czym mówimy?


silikonowe foremki do pieczenia
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
Stolnica silikonowa, zwana też matą silikonową, to zupełnie innowacyjna jakość w kuchni. Z pewnością będzie podobał się osobom, które zawsze do tego typu pracy używały kuchenny blat lub standardową, wykonaną z drewna stolnicę. Tego rodzaju mata ma bez wątpienia wiele zalet. Przede wszystkim nie ślizga się i nie zwija. doskonale wytworzony gładki spód wspaniale dopasowuje się do blatu (oryginalne artykuły).

Poza tym, całość jest tak skonstruowana, że ciasto do niej nie przywiera. Znaczy to, iż nie musimy co jakiś czas wspomagać się mąką. Jednocześnie niezwykle łatwo utrzymać ją w pełnej czystości. Wystarczy wykorzystać do tego mokrej ściereczki i wytrzeć papierowym ręcznikiem. Jak mamy chęć możemy ją myć też w zmywarce.

Na każdym z boków znajdziemy przydatne miarki. Są niezwykle funkcjonalne, ponieważ biorą udział w wycinaniu fragmentów ciasta, które muszę mieć określone wymiary. No i co istotne, stolnica silikonowa nie zajmuje dużo miejsca, więc po zrobionej pracy mamy okazję ja po prostu zwinąć i schować w szufladzie. Zwróćmy uwagę jaka to zaleta w porównaniu z drewnianymi, standardowymi stolnicami – zazwyczaj nie wiedzieliśmy gdzie je umieścić. Co więcej, maty wykonanej z silikonu możemy stosować również w piekarniku. Maksymalna temperatura, którą może ona znieść, to 230 stopni Celsjusza. Jest to z pewnością ciekawy zamiennik takich materiałów, jak papier do pieczenia czy tłuszcz. To kolejna zaleta wykorzystywania stolnicy silikonowej.


Czas wypieków z Empikiem
Author: Empik
Source: Empik
Oczywiście, jej przeznaczenie jest do typowych prac na stole (stąd zresztą jej nazwa), niemniej jeśli jest inna interesująca, dobra opcja, to dlaczego z niej nie skorzystać. Stolnica silikonowa to narządzie bardzo użyteczny w kuchennych pracach (sprawdź także - inne opcje). Sprawdzi się wszędzie, a jak posiadasz małą kuchnię to będzie wręcz idealna. Nie dość, że zajmuje mało miejsca, to dzięki swojej elastyczności bardzo prosto ją przechowywać.

Tags: ciasto, praca, miarki