Jakie szkodniki mogą zagościć w naszych kuchennych szafkach?

Posted on 12/08/2022 8:03am

Niestety chętnych na nasze zapasy mąki, makaronów czy płatków zbożowych jest o wiele więcej, niż mieszkańców. Z 4 zazwyczaj występujących szkodników najtrudniejszy do usunięcia jest mól spożywczy.


Poza towarami mącznymi, uwielbiają również dużo innego rodzaju produktów, dla przykładu suszone grzyby, warzywa oraz owoce, suchą karmę dla zwierząt, zioła czy też herbaty. Swym wyglądem przypomina mola odzieżowego, analogicznie się zachowuje, jest koloru brązowego oraz jest trochę większy, niż jego kolega z szafki w pokoju. Szczególnie po okresie letnim, kiedy mieliśmy pootwierane okna, należy zwrócić uwagę na zawartość naszych regałów, ponieważ ten mól może nas odwiedzać znudzony menu obecnym u sąsiadów i już u nas pozostać. Z takiego względu pułapki feromonowe na takie szkodniki należy zamieszczać w oddaleniu od okien. Jeszcze większy od takiego mola o srebrnych skrzydełkach lub skrzydełkach żółtawych, to najprawdopodobniej mklik mączny, zatem najbardziej groźny szkodnik, który od razu torebkę pęczaku może przetworzyć na kaszę mannę.


Kości
Author: By PhotosEcosse
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle uwielbia także suchy chleb lub ususzone do kotletów bułki bądź bułkę tartą. Z kolei nieduży, czerwono brązowy chrząszczyk to żywiak chlebowiec. On również lubi chleb, lecz odmiennego rodzaju produkty mączne także. Aby się do nich dostać, jego niezwykle silne larwy bardzo łatwo przegryzą papierową torebkę z płatkami. Jeszcze odmienny chrząszczyk, o nieco mniej widocznej główce oraz brązowym korpusie, o wielkości ok. 4 mm, to trojszyk ulec.

Kiedy przejdziesz do meritum kwestii, to wiedz, że masz możliwość zdobyć inne dane na opisywany temat - przeczytaj tutaj wszystko, co jest Ci niezbędne tu.

Są one w magazynowych halach zbożowych i w paczkarniach tego typu przetworów. Możemy go przypadkiem sobie przynieść wraz z zakupami.


Poza tym warto wiedzieć, że dość prędko się zadomawia. Żeby się skutecznie bronić przed takimi szkodnikami, musimy nade wszystko dość często robić porządki w swych szafkach.

Tags: ko, towar, towary