Jakiego rodzaju choroba gołębi pocztowych jest w najwyższym stopniu poważna? Czy jesteśmy w stanie ją wyleczyć? Jakie są rozwiązania?

Posted on 17/11/2021 1:29pm

Jak każde ze zwierząt, gołębie pocztowe są także podatne na różnorodne choroby. Duża liczba z nich jest śmiertelnych, z wieloma jednak jesteśmy w stanie efektywnie walczyć. Jakiego rodzaju choroba jest najbardziej znana i jak możemy z nią walczyć? Najbardziej powszechna i najczęściej się pojawiająca jest trichomonoza, obok salmonellozy, można zaliczyć ją do najbardziej niebezpiecznych chorób gołębi. Największy kłopot wywołuje u ptaków młodych w momencie opuszczania przez nie gniazd i samodzielnego przyjmowania pokarmu. Leczona z nienależytą konsekwencją powoduje zdecydowanie silne straty. Przy pierwszych objawach musimy pamiętać, iż najlepsze leki dla gołębi pocztowych są w stanie zminimalizować późniejsze powikłania. Przypadłość takiego typu może wywołać jednokomórkowy pierwotniak z rodziny wiciowców - co oznacza rzęsistek Trichomonas columbae.


pasożyt w widoku mikroskopu
Author: AJ Cann
Source: http://www.flickr.com
Pasożyt o gruszkowatym kształcie, wielkości 6-8 mm., posiada cztery wici, jakie umożliwiają mu szybkie przemieszczanie się ruchem drgającym posuwistym w środowisku płynnym, czyli śluzie lub ślinie. Jego żywicielami są gołębie - dzikie, ale i domowe. Taka choroba, jak wspomnieliśmy na samym początku, najbardziej niebezpieczna jest dla młodych ptaków, gdyż często doprowadza to do dość częstych padnięć, może też uniemożliwić ich zdrowy odchów, jakie w dalszej kolejności w sposób bardzo negatywny może rzutować na wartość hodowlaną zwierzęcia. W przypadku pocztowych gołębi ma to zły wpływ na umiejętność latania - zobacz na .więcej zobaczysz tutaj zabawki dla psówWoda oraz pasza, z jakiej korzystały chore gołębie może też stać się źródłem zakażenia dla indyków oraz kur, same natomiast gołębie przede wszystkim dla drapieżnych ptaków. Podjęcie właściwego leczenia w momencie, gdy wystąpią choroby w stadzie jest w sumie najbardziej ważne i ma kluczowe znaczenie.

Jeżeli omawiana sprawa jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów acana heritage tu - te wiadomości także nie mogą pozostać niezauważone!leki
Author: Wellness GM
Source: http://www.flickr.com
Najkorzystniej szybko zastosować niezawodne preparaty lecznicze, jak Improver. Niekiedy jednak leczenie nie jest wystarczające, nie prowadzi więc do najlepszych rezultatów. Może dojść w tej sytuacji jedynie do zaleczenia choroby, ale nie do jej zupełnej likwidacji. Stąd też lekarz weterynarii, jaki potraktował sprawę powierzchownie zostaje wkrótce wezwany ponownie do tego samego hodowcy, bo nawrót choroby następuje dosyć szybko - w momencie kolejnego lęgu i odchowywania młodych - .

Tags: choroba, znaczenie, lęg