Kupiłeś yorka? Dowiedz się, co może ci się przydać, aby dobrze się nim opiekować

Posted on 31/01/2023 7:33am

Psiak w domu to ogrom radości. Zwłaszcza, gdy mamy swoje podwórko i w większości nasz czworonożny przyjaciel spędza czas na dworze. Jeżeli wybrałeś yorka, powinieneś wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, by opieka nad czworonogiem była przyjemna oraz dawała psiakowi wszystko, co jest mu konieczne.


pies, karma
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Zacznijmy od zapewnienia bezpieczeństwa dla naszego yorka. Mieszkając we własnym domu może się okazać, iż psiak znalazł otwór w ogrodzeniu, dlatego poszedł na dłuższy spacer i od wielu godz. nie wraca albo – czego z pewnością byśmy nie chcieli – zgubił się. Z tego względu gdy tylko psiak trafia do naszego domu, musimy wraz z obrożą przymocować mu adresówkę, na której piszemy dane kontaktowe oraz imię czworonoga. Adresówkę można wybrać w niejednym kolorze, dopasowując ją na przykład do obroży.

Do drugiej grupy kluczowych artykułów zaliczają się miski plastikowe albo metalowe, do których nakładamy naszemu czworonogowi jego ulubioną karmę. Konieczna jest też miseczka na wodę, a aby nie mieć trudności z czystością warto jest dokupić specjalną podkładkę pod miseczki. Pożyteczny jest również pojemnik na suchą karmę, który długo zachowa jej świeżość. Poza tym taki pojemnik dobrze chroni przed nie zawsze przyjemnym zapachem karmy, co do tej pory roznosiło się po całej kuchni. Większość pojemników można włożyć do zmywarek i posiadają specjalną łyżkę do nakładania karmy - pojemniki. Psiakowi trzeba również przygotować specjalne posłanie, na przykład w postaci poduszki, gąbki lub legowiska – domku, idealnego dla yorków. Poczuje się w nim pewnie i bezpiecznie. Legowiska muszą dać się prać w pralce, by czasami móc je odświeżyć. Aby nasz pupil ładnie wyglądał, przyda się jeszcze szczotka do czesania, a do pielęgnowania zębów - specjalna szczoteczka oraz pasta do ich mycia.

Intrygują Cię przedstawiane tu zagadnienia? Jeżeli tak, to kliknij dodatkowo ten link - znajdziesz tutaj ważne informacje, które także Cię zaciekawią.Pies York
Author: http://www.sxc.hu
Source: psy, york, rasy
Nie można także zapomnieć o szamponie dla psów, który nie podrażnia skóry, a sierść pozostawia miękką oraz błyszczącą. Akcesoria dla yorków z pewnością dostaniesz w sklepie dla zwierząt w twojej miejscowości, lecz możesz również poszukać sklepów internetowych, w jakich szybko zapoznasz się z propozycjami pożądanych artykułów, np. wszystko dla Yorka. Pamiętaj, by mieć na względzie jakość wykonania określonych produktów, gdyż posłanie ma być miejscem wygodnego snu, plastikowa miska zaś nie wydzielać niebezpiecznych dla zdrowia związków.

Tags: pies, Spacer, legowisko, obroża