Mazury niegdyś i obecnie - skrótowa refleksja na temat przeobrażeń, jakie w tym regionie zaszły na przestrzeni 50 lat

Posted on 28/12/2021 7:35am

Mazury stają się bardzo atrakcyjnym regionem pod względem turystycznym. Zresztą każdy, kto przynajmniej raz zwizytował Mrągowo, Giżycko lub Olsztyn, doskonale wie, że tamtejsza kraina jest w stanie się rozwijać właściwie tylko dzięki pieniądzom, jakie przynoszą ze sobą wczasowicze. Rzecz oczywista dużą rolę trzeba przypisać środkom europejskim, lecz one i tak trafiają do rąk lokalnych przedsiębiorców w związku z niesłabnącym ruchem turystycznym.

Jezioro, Bory Tucholskie
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Mazury powróciły w granice administracyjne Państwa Polskiego zaraz po II wojnie światowej. I właśnie wtedy nasi rodzice lub dziadkowie zaczęli odkrywać wdzięki tego zakątku naszego kraju. Znani rodzimi artyści w latach 60 ubiegłego wieku chętnie przyjeżdżali nad rzeki, żeby tam odpoczywać. Z czasem powstało sporo piosenek o pięknie mazurskiej przyrody - i nic w tym zdumiewającego, w końcu w tamtejsze regiony przyjeżdżała na wakacje sama Agnieszka Osiecka.

Mazury sprzed półwiecza a te dzisiejsze to całkiem dwie odmienne rzeczywistości. O ile wprzódy tamten region pozostawał bardziej dziki i nieodkryty, o tyle teraz wiele się przeobraziło. Wystarczy wstukać w wyszukiwarkę frazę pensjonaty Mazury, aby przekonać się, jak bardzo rozwinęła się baza noclegowa. Wyników będzie na tyle dużo, że internauta może mieć niewielkie kłopoty z wyborem miejsca zakwaterowania - polecany serwis. Z tego powodu urlopowicze bardzo często kierują się opiniami zamieszczonymi na forach bądź portalach kojarzonych z branżą turystyczną.Frazę pensjonaty Mazury najczęściej kojarzymy z mniejszym czy większym obiektem, który został przystosowany do przyjmowania gości. Pensjonaty to miejsca bardziej ciche niż kilkupiętrowe hotele. Choć nie uświadczymy tutaj ekstra luksusów (np. basenu), to na brak urlopowiczów nie ma co narzekać. Te obiekty bywają najczęściej usytuowane poza granicami wielkich miast i przyciągają wszystkich tych, którzy pragną odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

noclegi na Mazurach
Author: oatsy40
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście na Warmii i Mazurach można jeszcze znaleźć takie zakątki, które zachowały dawne piękno. Rzecz tutaj o rezerwatach, a jednym z najbardziej malowniczych pozostają brzegi Krutyni.

Nie możesz się doczekać kolejnych intrygujących wpisów na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą informację - kliknij chiny last minute z niemiec w ten link i ciesz się tekstem.

Kogo jednakże nie pociągają spływy kajakowe i nie przepada za widokiem rzeszy turystów w kapokach, może poszukać innych, tak samo atrakcyjnych i malowniczych miejsc. Wystarczy na przykład pójść na spacer po lasach Mazurskiego Parku Krajobrazowego bądź poszukać na mapie małych wiosek, gdzie czas zdaje się biec wolniej.

Tags: turystyka, turysta, mazury, pensjonat, kajak