Na temat gustów muzycznych pytań parę

Posted on 22/07/2022 3:55pm

Zwykło się mówić, że muzyka łączy ludzi. Tylko z jakiego powodu spora część młodych osób w chwili pogłośnienia, najnowszej płyty ulubionego zespołu Sabaton słyszy zza ściany: “proszę to ściszyć”? Fakt, ile rodzajów muzyki tyle gustów. Niektórym z nas z trudem jest zrozumieć, że można opuścić mieszkanie o 5 rano aby do wieczora zdążyć na występ zespołu. A jak jeszcze słyszą o koncercie za granicą? To nielogiczne.

słuchanie muzyki
Author: Jason Corey
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście dla fanów Sabaton wystąpi w Polsce już na początku roku, gdyż ich miłość do polskich fanów jest ogromna i odwzajemniona. Zapowiada się kolejny muzyczny hołd złożony polskim bohaterom. Co tak interesującego jest w Sabatonie, że polscy fani pokochali muzykę zespołu? Grupa w swoich utworach na ogół chwyta tematykę wojenną. Dla muzyków tematy takie jak bohaterstwo czy poświęcenie – bez względu na barwy, stanowią podstawę ich twórczości. Nic więc dziwnego, że zespół zdecydował się w końcu sięgnąć po fragment historii Polski, która wszak obfituje w krytyczne chwile. I bezkompromisową walkę. I mimo, że muzyka, szczególnie starszym osobom może nie przypaść do gustu, powinni zainteresować się słowami tworów. Kto wie, może jest szansa, iż właśnie ten zespół połączy pokolenie wnuka i dziadka?

Nauka gry na gitarze
Author: Beverley Goodwin
Source: http://www.flickr.com
Lecz muzyka to nie jedynie heavymetalowe dźwięki, to także muzyka tzw rozrywkowa. Do teraz znajdą się wśród nas osoby, które nie potrafią wybaczyć stacjom radiowym grania utworu „Ona tańczy dla mnie”. Bo słowa nie takie i melodia i aranż...

Bez względu na to, czy wolimy metal, disco czy rock, czy wolimy kupić sobie strunę, gitarę czy klawisze. Łączy nas muzyka. Starajmy się więc być otwarci na nowe gatunki muzyczne. Podkradnijmy czasem płytę naszej latorośli, dowiedzmy się co ich tak fascynuje. Muzyka to wolność. Emocje i czas ukryty w dźwiękach – zależnie od jej kategorii. Utożsamiać człowieka z muzyką którą słyszymy u niego w samochodzie? Bzdura. To tylko stereotypy oraz bezpodstawne poglądy.
Nie ingerujmy w czyjeś gusta, jak monotonny byłby świat gdyby każdy z nas słuchał tego co inni.zdecydowanie zapoznaj się z ofertą na www.reklamywiktor.plNie miejmy oporów by wyrażać siebie muzyką, jednocześnie zezwalając na to innym. Różni słuchacze mają różne lata, lecz łączy ich jedno: miłość do muzyki.

Tags: muzyka, płyty