Obroże przeciw szczekaniu - czym konkretnie są i jakimi cechami odróżniają się od siebie?

Posted on 25/03/2019 9:43am

Wiele gadżetów przeznaczonych dla psów w obecnych czasach pobudza dość silne kontrowersje. Jednym z nich bez żadnych wątpliwości jest interesująca nas dzisiaj obroża antyszczekowa, która jak sama jej nazwa wskazuje ma za zadanie powstrzymywać psa przed szczekaniem.
pożywienie
Author: Tristan in Ottawa
Source: http://www.flickr.com


Co warto wiedzieć o takiej obroży oraz jakie konkretnie istnieją jej rodzaje? To wszystko i jeszcze znacznie więcej dowiesz się z naszego całkiem nowego - świeżo co napisanego - artykułu!


spuszczel
Author: born1945
Source: http://www.flickr.com


Obroże przeciwko szczekaniu, a więc mówiąc bardziej prosto obroże (https://www.sport-dog.pl/) antyszczekowe, są to urządzenia przeznaczone wyłącznie dla psów. Wyczuwają one drgania, pochodzące z krtani naszego zwierzęcia, na które to bywają osadzane no i zanim pies zaszczeka wyzwalają jeden z kilku typów ostrzeżeń: ultradźwięki, nieprzyjemny dla psów zapach lub najbardziej kontrowersyjne ze sposobów, a więc wyładowania (konkretniej impulsy) elektryczne. Takiego typu obroże mają, tak jak w przypadku sposobów działania różne cechy charakterystyczne, które to bywają adekwatne dla danej obroży.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto jest głębiej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj jak zadbać o stawy psa.

Ponad wszystko takie obroże mają możliwość być wodoodporne, mają możliwość mieć regulację czułości czy też siły samego impulsu typu elektrycznego. Zazwyczaj bywają one zasilanie baterią albo bezpośrednio wybudowanym w nie akumulatorem.
Warto mieć świadomość, że każda obrożą ma funkcję automatycznego dostosowania siły i rodzaju bodźca (czyli wspomniane wyżej: wibracja, dźwięk i prąd), częstości danego bodźca, w zależności od samej głośności i czasu szczekania psa, oraz ma w posiadaniu zabezpieczenie powodujące okresowe wyłączenie obroży, zwykle po okrągłej minucie ciągłej aktywacji. Na koniec dodajmy, iż obroże te bywają zdalnie sterowane z pomocą przystosowanego do tego pilota.

Tags: konie, psa, przeciw