Podstawowe wyposażenie konieczne przy posiadaniu psa, najchętniej kupowane odmiany obroży.

Posted on 04/08/2022 8:16am

Posiadanie psa wiąże się dla jego właściciela z kilkoma rzeczami. Jeżeli nawet jest to mały kundelek, to należy kupić dla niego odpowiednie akcesoria, to znaczy smycz, obrożę i kaganiec. W wielu przypadkach jest wręcz obowiązkowe ich stosowanie, więc trzeba to koniecznie mieć na uwadze przy zakupie wyprawki dla naszego zwierzaka.


Mały pies
Author: Eric.Ray
Source: http://www.flickr.com
Jak pokazuje praktyka, niewielu właścicieli będzie sobie zawracać głowę myśleniemsię, w czym psu będzie wygodnie, przeważnie idą oni do jakiegoś przypadkowego sklepu z akcesoriami zoologicznymi i tam kupują coś, co będzie im się podobać. A przecież odpowiednio dobrana obroża dla psa będzie dla zwierzaka zupełnie nieodczuwalna przy noszeniu i przeciwnie - obroże dla psa (zobacz ofertę na hunter ortopedyczne legowisko dla psa) w sklepie internetowym. Jeśli się zakupi niedopasowaną obrożę, to może ona podrażniać zwierzę lub nawet je ranić. Z tego też powodu warto przeznaczyć choć parę chwil na to, żeby zapoznać się z najczęściej spotykanymi modelami. A jeszcze lepszą opcją będzie wybranie się do sklepu ze zwierzakiem, wówczas doświadczony sprzedawca na pewno pomoże dobrać najodpowiedniejszą obrożę, jaką będzie miał w ofercie.


Przed kupnem obroży powinno się zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych szczegółów. Podstawową rzeczą będzie długość obroży, nie może być ona za luźna, gdyż zwierzak mógłby ją ściągnąć, ani za ciasna, bo wtedy będzie przyduszać. Najlepsze są obroże z możliwością regulacji, wówczas bez żadnego problemu da się je dostosować do szyi każdego psa. Kolejną istotną rzeczą będzie szerokość, tu także warto zobaczyć, czy przy dłuższym używaniu obroża nie będzie podrażniać szyi i powodować ksztuszenia się. Dzisiaj w sklepach zoologicznych dostępnych jest parę różnych odmian obroży, więc nie powinno raczej być problemów z zakupem. Najczęściej spotykane są obroże z zapięciem na klamrę lub klips, ich sprzedaż jest największa. Dość często wybierane są również kolczatki i obroże półzaciskowe, a w niektórych przypadkach mogą się też sprawdzić egzemplarze do zadań specjalnych. Zalicza się do nich przykładowo obroża antyszczekowa, która posiada dodatkowo wbudowane specjalne urządzenie, jakie swoim działaniem ma zniechęcać zwierzę do zbyt głośnego ujadania - obroże antyszczekowe w sklepie internetowym.

Tags: pies, Sklepy zoologiczne, zwierzę, obroża