Polska społeczność zamieszkali w Wielkiej Brytanii

Posted on 19/03/2022 7:41am

Pomimo życia w rozmaitych miejscach, nierzadko przykrych przeżyciach w naszym rodzinnym kraju, wryty jest w nich fakt istnienia jako Polacy.


Wielka Brytania
Author: Tilemahos Efthimiadis
Source: http://www.flickr.com
Elementy wpływające na modelowanie świadomości etnicznej są przeróżne. najważniejszy jest język, który chcą kultywować dzięki zgromadzeniom polonijnym. Powodzenie Wielkiej Brytanii wśród naszych uchodźców związana jest nie tylko z atrakcyjnością czynników finansowych, lecz również z przyjazną kulturą (język angielski, tolerancyjne społeczeństwo wielokulturowe), miejscem geograficznym wysp również małymi kosztami podróży z Polski do Wielkiej Brytanii. To poprzednie, a też przyjazna taktyka wizowa związana z uczestnictwem w Unii Europejskiej, czynią Anglię miejscem o wiele częściej wybieranym aniżeli chociażby USA, popularne przecież wśród wyjeżdżających Polaków jeszcze nie tak dawno temu.

Zasadniczym i niezwykle przekonującym powodem są oczywiście pieniądze, i żądzazakosztowania lepszego żywota. Prócz poszukiwania zatrudnienia Polacy udają się na obczyznę w celu osiągnięcia nauki ewentualnie wyruszają z kraju za rodziną lub ukochaną osobą. Przebywanie daleko od swoich, utęsknienie za bliskimi byłoby nie do wytrzymania, gdyby nie polonia w [UK.

Czerwony autobus
Author: Graham Richardson
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle często bywa, że samotna osoba oczywiście tam znajduje wielką miłość. Decydują założyć rodzinę i pozostać w Anglii, ponieważ w tamtym miejscu mają szansę na łatwiejszy start (serwis, który w tym pomaga to przykładowo: Polacy w UK).

Znajduje się tam sporo dużo polskich sklepików i szkół, które powodują, że nie czują się tak obco. Pociechy mają możliwość uczyć się w polskich szkołach, a wspólne obiady konsumować wykonane ze towarów kupionych w polskich sklepach.

Jeśli zaintrygował Cię opisywany tekst, zobacz jeszcze ten link. To naprawdę świeża publikacja (kieta.pl/), na której znajdziesz inne tego typu informacje!

Całe rodziny spotykają się z pozostałymi przez polonię w UK, mają możliwość podyskutować w swojskim języku. Mają możliwość ogółem przypominać sobie życie w Polsce, wymienić się niusami i wspólnie spędzić czas.

Polonia w Anglii niezmiernie się rozrasta. Bardzo wielu ludzi zadecydowało na zawsze pozostać na wyspach. Dzięki mozolnej ciężkiej pracy i konsekwencji zrobili dużą karierę, a do Polski przyjeżdżają tylko na urlop bądź z wizytą do znajomych.

Tags: język, Polacy, Polonia, rodziny, UK, wyspach