Preparaty przeznaczona na kleszcze i karma przeznaczone dla piesków - a więc, jakie rzeczy są dobre dla naszego pupila

Posted on 18/08/2017 9:17am

Posiadasz w domku psa? W tego rodzaju razie musisz dbać o jego zapotrzebowania! Odpowiednia jedzenie oraz preparat przeciw kleszczom ma możliwość zdziałać więcej, aniżeli Ci się wydaje!


domy wielorodzinne
Author: Rafin Developer.
Source: Rafin Developer.


W obecnych czasach specyfiki przeciw kleszczom bywają na porządku dziennym nie tylko u ludzi, ale również u ich czworonożnych przyjaciół. preparaty na kleszcze dla psów, nie różnią się dużo od ludzkich alternatyw. Wyróżniające się w nich: dezodoranty, pudry, kremy, żele, preparaty spot-on (a więc te aplikowane kropeczkami na kark bądź szyję), spraye, czy tak zwane roll-on. Dla psów bywają dodatkowo jeszcze obroże przeciwpchelne (które również działają na kleszcze), oraz dawane doraźnie szampony. Podzielić je też można na dwie grupy: naturalne i chemiczne, a także na jeszcze podwójne podgrupy: działające króciutko oraz długo. Jednak jak wiadomo, zdrowy pies, to nie tylko "odrobaczony" pies. Za to najedzony jak najbardziej!
Na rynku psich karm istnieje bardzo dużo marek, które to można otrzymać w wszystkich sklepiku, lub tylko w specjalistycznych sklepach, albo u weterynarza. Pojedynczym z nich jest marka Bosch, której to nie zakupimy w zwykłym sklepiku. Karma dla psa bosch bywa dostępna głównie w internetowych sklepikach zoologicznych, oraz u weterynarza - przeczytaj tutaj. Karmę tę istnieje możliwość zakupić w kilku rodzajach (od wersji Adult po dal szczeniąt oraz light, aż po specjalną karmę dla suczek szczennych oraz tych które karmią) oraz smakach (mięso jagnięce, łosoś, albo chociażby drób razem z prosem).


Są również warianty wagowe, które zaczynają się od paru kilogramów po nawet ponad 15 kilogramów suchutkiej karmy. Zapamiętaj - zdrowy pies, to uradowany pies!

Tags: pies, sklep, preparat, zakup