Profesjonalne studio nagrań we własnym domu

Posted on 07/11/2022 8:00am

Domowe studio muzyczzne to marzenie wielu osób. W dzisiejszych czasach nie jest to już tak nieosiągalne jak kiedyś. W poniższym tekście przedłożymy Ci najprostszy sposób na stworzenie całego systemu studyjnego który znakomicie sprawdzi się zarówno podczas rejestracji muzyki jak i późniejszej postrodukcji czy też produkcji muzyki
Podstawą do pracy w dobrym studiu muzycznym będzie laptop wyekwipowany w odpowiednie oprogramowanie, to do komputera będziemy podłączać kolejny akcesoria, także aż do niego będzie trafiał dźwięk nad którym nadal będziemy wykonywać pracę. Obecnie większość nowoczesnych laptopów ze średniej półki wyposażonych w duże krążki, szybkie, wielordzeniowe procki oraz odpowiednią ilość ramu są w stanie z powodzeniem służyć nam jak stacje robocze.


Kiedy podejmiemy już decyzję z jakiego oprogramowania będziemy się wspomagać
profesjonalne studio nagrań
Author: Audio Mix House
Source: http://www.flickr.com
, przybędzie pora aby wyposażyć się w adekwatny oprzyrządowanie. Zaczniemy od samego interfejsu dźwięku - inaczej mówiąc karty muzycznej stworzonej do rejestracji dźwięku i pracy nad nim. Jeśli mamy już sprzęt to należy wyposażyć się w narzędzia za pomocą jakich będziemy do niego wprowadzać dźwięk.


Fundamentalnymi narzędziami będą tutaj [T]mikrofon[/T] dynamiczny oraz keyboard. Klawiaturę sterującą tak samo jak dobry mikrofon wybieramy według specyfiki studia. Gdy jesteście przyzwyczajeni do gry na keyboardzie warto rozejrzeć się za klawiaturą, która jest wyposażona w 88 klawiszy ważonych oraz mechanizm młoteczkowy czynny tak aby jak najlepiej odwzorować grę na pianinie. Skoro możemy już rejestrować to warto teraz rozważyć nad drugim etapem produkcji nad dźwiękiem czyli jego obróbką.
Bardzo ważnym narzędziem do tego celu jest odsłuch lub dobre kolumny. Najlepszym wyborem będą dobre monitory studyjne, czyli zestaw głośników (gotowe rozwiązania znajdziesz w zlokalizowanym Bielsku-Białej studio tatuaż szczecin nagraniowym) które są skonstruowane specjalnie w celu zapewnienia odpowiedniej jakości tonu który jest wytwarzany w taki sposób aby poszczególne amplitudy nie były zniekształcane. Oznacza to, iż monitory studyjne nie będą grały tak „estetycznie" jak kolumny od wieży ale dzięki temu będą grały liniowo dzięki temu dźwięk który na nich wykreujemy będzie brzmiał identycznie, niezależnie od warunków w jakich później będzie odtwarzany.

Tags: komputer, klawiatura, słuchawki, dźwięk, audio, sprzęt, kolumny, muzyki, dźwięku, studyjnego, obróbki, fonii, dźwiękiem, odsłuch