Przydatne informacje dla zaczynających karierę pisarzy, którzy pragną wydać swoją pierwszą książkę.

Posted on 07/05/2021 8:09am

Każdy z młodych pisarzy chciałby, aby jego twórczość była czytana przez miliony czytelników. Jednak droga do tego wcale prosta nie będzie, o czym miało się już okazję przekonać wielu adeptów literatury. Dotarcie do szerszego grona czytelników będzie wymagać nie tylko odpowiedniego stylu pisania, lecz także trochę szczęścia, za całą pewnością sporej pracy i wielkiego samozaparcia.

rękopis
Author: 24oranges.nl
Source: http://www.flickr.com
Podstawą, od której trzeba zacząć przy próbie zdobycia czytelniczych serc jest po pierwsze przygotowanie swojego dzieła. To można robić w dowolnym miejscu, dopieszczając każdy wyraz aż do uzyskania planowanego rezultatu. Jednak nawet jeśli będzie się pewnym swojego warsztatu, to warto tak opracowaną książkę przekazać do weryfikacji zawodowemu redaktorowi językowemu lub korektorowi.

Jest już nasza kolejna strona - kliknij w podany link, poczytaj treść i napisz proszę własny komentarz. Będziemy szczęśliwi.

Pozwoli to na poprawę ewentualnych niedociągnięć i błędów, które by mogły być zauważone później przez czytających. Mając już w pełni przygotowany materiał będzie trzeba też znaleźć sposób na jego opublikowanie, tak aby dzieło mogło trafić do czytelników.



pisarz
Author: Larryb Writer - zExposure Photography
Source: http://www.flickr.com
Dla początkujących, młodych pisarzy wydanie własnej książki to nie jest łatwe zadanie.

Jeżeli masz chęć poznać większą ilość faktów na omawiane zagadnienie - poczytaj tutaj wszystko, co Cię ciekawi na podobny temat.

Opcje są w praktyce, jedna to zrobienie tego na własny koszt, a druga poszukanie jakiegoś wydawnictwa, które weźmie to na siebie, ale w zamian zabierze pewną część zysków ze sprzedaży. W pierwszym przypadku konieczne będzie zainwestowanie swoich pieniędzy, a nawet przy niedużym nakładzie liczyć się należy z dość znacznymi sumami. Przy opracowaniu książki bierze udział kilka osób, którym należy zapłacić, poza tym doliczyć trzeba koszty druku i dalszej dystrybucji. Jeśli ktoś będzie miał możliwość zainwestowania takiej kwoty, to ewentualne dochody będą jedynie jego, lecz przeważnie młodzi pisarze decydują się na współpracowanie z jakimś wydawnictwem. Wówczas to ono będzie finansować całą produkcję, aż do ukazania się książki na księgarnianych półkach. Współpraca z wydawnictwem ma jeszcze jeden plus, a mianowicie to, że w trosce o również swoje przychody wydawnictwo będzie promować taką książkę, a ma na to znacznie większe możliwości.

Tags: czytelnik, pisarz, wydawnictwo, redaktor