Spuszczele – w jaki sposób chronić drewno przed tymi owadami i jak sobie poradzić, kiedy spuszczele już zainfekowały budynek

Posted on 09/01/2021 10:47am

Spuszczele są jednym ze szkodników drewna, jaki może zagnieździć się tak samo w pojedynczych wyrobach z drewna, jak też w całych budynkach, a wówczas zwalczanie spuszczela jest już zdecydowanie trudniejsze. Czym odróżnia się ten owad i co zrobić, kiedy zaobserwujemy jego obecność? Rozpocznijmy od tego, że spuszczele to jedne z groźniejszych szkodników, jakie należą do chrząszczy z rodziny kózkowatych. Atakują tylko martwe drewno, a zatem takie, które zostało wycięte. Może to być zarówno drewno z kraju, jak i zagraniczne gatunki, na przykład modrzewie.


spuszczel
Author: born1945
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie zagrożone są drewna składowane na nasłonecznionych terenach. Tam spuszczele rozwijają się ekspresowo. Nie tylko niszczą drewno, ale również sprawiają, iż jest bardziej podatne na spalenie, ponieważ je wygryzają. W jaki sposób można pozbyć się tego szkodnika? Najlepiej jest wynająć firmę, która proponuje usługi ddd, by mieć zapewnienie, że kompletnie pozbędziemy się owadów - firma RATMAR.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę pozycjonowanie stron www naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo niskie stawki, więc nie będziesz żałować!

Indywidualne działania mogą nie dać spodziewanych wyników, gdyż niestety spuszczele są ciężkie do likwidacji.

Są odporne na czynniki mechaniczne oraz środki chemiczne. Jakie działania wobec tego stosują fachowe firmy? Zwykle nagrzewają drewno do temperatury ok.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju fachowe wątki? Więc kliknij tutaj przeprowadzki firm wrocław i czytaj nasze nowe teksty na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją recenzję.

pięćdziesięciu stopni, co nie powoduje ani schnięcia, ani zniekształcania drewna, lecz za to skutecznie eliminuje nie tylko jaja oraz larwy, ale także dorosłe osobniki spuszczeli. Można również poddać drewno działaniu niższych temperatur, lecz takie zabiegi domagają się dużo więcej czasu. By nie niepokoić się kłopotem, którym jest zwalczanie spuszczela, najkorzystniej jest zastosować środki zapobiegawcze, a zatem wybrać drewno, w jakim nie może się zagnieździć; czytaj więcej.


Można także przeprowadzić głębokie nasycanie drzewa odpowiednimi środkami chemicznymi, ale nie jest to możliwe do realizacji w przypadku między innymi stojących budowli. Sprawdzi się tutaj jedynie systematyczna kontrola i pilnowanie, by do wszelkich prac remontowych nie stosować starego drewna z innych budynków, jeżeli nie zostało uprzednio poddane dezynfekcji, ponieważ sami możemy doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Tags: drewno, szkodnik, spuszczele