W dzisiejszych czasach niektórzy coraz świadomiej podchodzą do spraw związanych ze zdrowiem swoim i swojej rodziny

Posted on 04/10/2018 1:15pm

Ryby są bardzo zdrowe i zdaje sobie z tego sprawę na pewno niejedno dziecko. Jeżeli chcemy ograniczyć spożywanie zwierzęcego mięsa, to wydaje się to możliwe, ale pomimo tego powinniśmy się głęboko zastanowić czy należy to uczynić również z rybami.


Świadomość tego, jak możemy korzystnie wpływać na swe zdrowie rośnie u coraz większej grupy Polków z każdym rokiem.


wycieczki
Author: Wawel Service
ogląd - akcesoria
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


sierść
Author: Vantage Development SA
Source: Vantage Development SA


Coraz częściej możemy zaobserwować tendencję rosnącą, jeśli chodzi o kupowanie naturalnej żywności. Wzrasta liczba bio sklepów czy bazarków, ale też sprzedaż pism o zdrowym stylu życia. Także blogerki, które zajmują się komponowaniem zdrowych przepisów mają coraz liczniejszą rzeszę naśladowców. To raduje, ponieważ, jak wieści porzekadło w zdrowym ciele, zdrowy duch. Jeżeli jemy zdrowo, to nie tylko mniej chorujemy, ale także zdrowiej śpimy, mamy lepsze nastawienie, promienną cerę i gęste włosy. I tak jak nie ma jednego zdania wśród dietetyków czy jeść mięso czy nie, to wszyscy jednogłośnie twierdzą, że powinniśmy jeść ryby. I to nie tylko raz w tygodniu, ale co najmniej trzy razy. Ryby są bodaj największym źródłem omega 3 i białka. Na dodatek, ryby mają w sobie całą masę tego dobrego cholesterolu i są niskokaloryczne. Wpływają również dobrze na rozwój mózgu, dlatego zaleca się ich spożycie najmłodszym. Jednak nie tylko one powinny wcinać ryby.


Każdy, nieważne ile ma lat, powinien nauczyć się przyrządzać ryby na różne sposoby. Na szczęście, nie jest to skomplikowane, gdyż łatwo można przyrządzić pyszną rybę. Niekiedy wystarczy ją zaledwie skropić cytryną.

Tags: mięso, włosy, czas