W jaki sposób działa elektryczna obroża dla pieska?

Posted on 09/07/2018 7:19am

Przyrząd jakim jest elektryczna obroża dla pieska to opcja dla tych posiadaczów psów którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą lub nie pragną korzystać z fachowej pomocy tresera.


Pies z kamerą Gopro
Author: Gordon Tarpley
Source: http://www.flickr.com


warsztaty
Author: Olger Fallas
Source: http://www.flickr.com


Są także takie przypadki jak też problemy z psem iż nawet najlepszy treser zwierząt jest względem nich bezradny i w takich sytuacjach z pomocą przychodzi obroża elektryczna dla psa (sprawdź tu). Nie jest to jednakże rozwiązanie, które może być lekarstwem na całe zło. Przy niektórych problemach z czworonogiem, takich jak agresja u psów wskazane jest używać obroży elektryczne według wskazówek tresera, który fachowo zidentyfikuje problem z psem oraz udzieli cennych wskazówek ażeby kłopot ten za pomocą elektrycznej obroży anulować, a nie nieumyślnie zaognić. Wedle producentów tego rodzaju sprzętów tresura czworonoga w jakiej wykorzystywana jest obroża (https://www.sport-dog.pl/) elektryczna możesz zacząć już kiedy piesek zna główne komendy a także skończył kilka miesięcy - zwyczajowo przyjmuje się, że wiek psa pół roku jest takim momentem, że czworonóg kojarzy związki przyczynowo - skutkowe a także jest sens używania tego typu obroży do okiełznania i korekty niechcianych postępowań u psów.


obroża elektryczna dla psa
Author: Jeffrey Beall
Source: http://www.flickr.com
Czy każdy pies może używać elektrycznej obroży? Niemal każdy. Warunkiem jest rzecz jasna jego wiek jako że zbyt młode psy nie wiążą odpowiednio związków przyczyny i skutku na czym opiera się odpowiednio prowadzona tresura psiaka z elektryczną obrożą.


Przed pierwszym użyciem tego typu środka treningu wskazane jest także sprawdzić stan zdrowia czworonoga oraz spotkać się w tymże celu z weterynarzem. Na rynku jest naprawdę ogromny wybór tego rodzaju przyrządów. W sprzedaży możesz także dostać elektryczny pastuch dla psa.

Tags: weterynarz, zwierząt, elektryczne