Właściwa temperatura to podstawa komfortowego życia gadów hodowanych w domowych warunkach. Warto o nią zadbać!

Posted on 11/01/2023 7:12am

Miłośników zwierząt nie brakuje. Niezależnie od tego, czy osoby te bezbrzeżnie kochają psy, podziwiają wdzięk swoich kotów czy pasjami obserwują poczynania małych mieszkańców klatek i akwariów, łączy je jedno - olbrzymie przywiązanie i pragnienie zapewnienia swoim pupilom wszystkiego, co najlepsze.
lampa grzewcza
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


Naprzeciw miłośnikom wychodzą fachowe sklepy terrarystyczne. Niezbędnik dla kociaka czy szczeniaka zabranego ze schroniska bez żadnego problemu skompletujemy w każdym większym sklepie wielobranżowym. Pies czy kot potrzebują miski na karmę i wodę, smyczy, obroży i ewentualnie szelek. Właściciele kotów w trosce o wygląd kanap mogą rozszerzyć tę listę o specjalny drapak. Nieco sytuacja przedstawia się z miłośnikami gadów, takich jak gekon czy kameleon. Ci muszą zapewnić swoim pupilom nie tylko jedzenie, wodę i swoją uwagę, ale także odpowiednio przygotowane "mieszkanko", w którym kluczową funkcję pełni lampa grzewcza - porady od terraodra.


Gady należą do zwierząt zmiennocieplnych, co oznacza, że temperatura ich ciała jest uzależniona od temperatury środowiska, w którym się znajdują. Każdy gatunek ma swoje własne preferencje temperaturowe, w których czuje się najlepiej. Świadomy właściciel gekona, agamy brodatej czy żółwia powinien przed zakupem upragnionego zwierzaka zapoznać się z sprawdzonymi informacjami na jego temat i odpowiednio urządzić lokum dla pupila - polecam terraodra.
Terrarium dla gada powinno posiadać źródło ciepła i światła. Rolę tę może pełnić kabel grzewczy lub żarówka UVB. Ponadto w terrarium musi być odpowiedni poziom wilgoci oraz dopływ świeżego powietrza.

Tags: zwierzak, gatunek, jedzenie, sklepy, życie