wielowątkowa treść książki Nieśmiertelni napisanych przez Severskiego

Posted on 07/02/2023 7:25am

Stajemy się społecznością, która czyta coraz mniej. Dobra lektura ujmuje i aktywizuje umysł. Czytanie polepsza umiejętność wysławiania się i przynosi olbrzymią radość.


Nieśmiertelni Severskiego to jedna z trylogii dawnego oficera wywiadu. Powieść jest wielowątkowa. Wątki przeplatają się, posiadając w pierwszej chwili niejasno scharakteryzowane punkty łączne. Agenci wywiadu angażują się w poważną akcję w Teheranie, gdzie mogą zapobiec konfliktowi zbrojnemu, być może na miarę światową - .


Wątki toczą się początkowo każdy swym torem. Monitorujemy wydarzenia oczami paru osób, śledząc nie tylko ich działanie na gruncie zawodowym, ale i spore perturbacje w życiu prywatnym. Niełatwo połapać się od razu we wszystkim, sukcesywnie wchodzimy jednak w klimat zdarzeń, w wypadku których komplikacje wydają się być chlebem codziennym.


Powieść jest energiczna, złożona, pełna wyrazistych osobowości i gwałtownych zwrotów akcji. To dobry dreszczowiec, osadzony w świecie agentów, napisany pod kątem oczekiwań dzisiejszego czytelnika. Nie brakuje w nim żartu, przeważnie zakolorowanego kpiną, a czasem sarkazmem. Rzeczywistość jest w niej połączona z wymysłem, realizm z wyobraźnią, przynosząc w rezultacie przyciągającą publikację.


W powieści Nieśmiertelni Severskiego z Fonopolis przedstawiciele wywiadu polskiego nie pracują, lecz służą, nie oglądając się na życie osobiste, zdrowie, pieniądze.
Hamują ich naturalnie niekompetentni bossowie i politycy, którzy niczego nie rozumieją. Spora część postaci w powieści jest interesująca, przez co książkę jako powieść sensacyjną i szpiegowską czyta się z ogromną radością.

Tags: książka, powieść, wydarzenia, punk, sukces